На головну

15.08.2015 - 13:23

Студент не може продовжити навчання через еміграційний статус

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Студент Гасан ал-Шербаз, 18 років, який сподівався продовжити своє навчання на факультеті хімічної інженерії, тепер може не отримати студентського кредиту через його еміграційний статус.

Хлопець, який отримав чотири А* тепер мусить чекати на рішення університету, Imperial College London, про те, чи йому дозволять продовжити навчання у зв'язку з його еміграційним статусом.

Йому було відмовлено у студентському кредиті (student loan) попри те, що він прожив у Британії половину свого життя. Пан Шербаз, який приїхав до Британії зі своїми батьками, коли йому було 9 років, навчався в початковій та середній школах у місті Milton Keynes.

Якщо у вас громадянство Сполученого Королівства або громадянство ЄС, то на даний час, в більшості британських університетів оплата за навчання коштуватиме вам 9 тисяч фунтів на рік і ви маєте право на отримання студентського кредиту (student loan), який прямо перераховується вашому університетові за ваше навчання. Пізніше цей кредит буде необхідно віддавати на наступних умовах:
- якщо після завершення університету ваша зарплата менша ніж 21 тис. фунтів на рік, то ви не віддаєте нічого;
- якщо зарплата за рік складає від 21 до 30 тисяч, то платите 30 фунтів щомісяця;
- якщо зарплата за рік складає від 30 до 50 тисяч, то платите 67 фунтів щомісяця;
- якщо зарплата за рік складає понад 50 тисяч, то ви платите 217 фунтів щомісяця.

Якщо зарплата знову впаде нижче 21 тисячі, ви знову нічого не віддаєте.

Відсоткова ставка складає 3% плюс рівень інфляції.

Коли пан Шербаз подав заяву на отримання студентського кредиту, йому сказали, що його еміграційний статус - "винятковий дозвіл на проживання" (discretionary leave to remain) - означає, що йому не належиться студентський кредит. Його еміграційний статус також означає, що при бажанні навчатись в даному університеті він має платити ціну міжнародних студентів (з поза ЄС), яка в цьому році складає 26 тисяч фунтів на рік.

Тепер він постає перед можливістю відстрочення вступу до університету на два роки, коли він матиме право змінити свій еміграційний статус з чинного на статус - "дозвіл на довічне проживання" (indefinite leave to remain - ILR), який дозволить йому навчатись за 9 тисяч на рік та отримати студентський кредит на навчання.

Пан Шербаз каже, що мабуть на все життя запам'ятає день, коли йому було відмовлено у кредиті. Він каже: "То був великий шок. Мені все переверталось в голові про те, як далі жити, де взяти кошти та взагалі, як діяти, але я вірю в себе і в те, що рано чи пізно я сягну своєї мети".

У четвер пан Шербаз святкував свої виняткові досягнення у закінченні середньої школи, де отримав чотири А* з математики, вищої математики, фізики та хімії.

Він з родиною переїхали до СК з Багдаду у 2006 році через те, що його батько мав отримати "Доктор Фізики". Все, що хлопець пам'ятає про Багдад, це те, що то є жахливе та дуже небезпечне місто.

Пан Шербаз має ще одне сподівання через недавнє рішення верховного суду, яке може дати зелене світло сотням таких, як він, котрі оселились у Британії та ходили тут до школи для отримання вищої освіти.
Верховний суд постановив, що правило прямого виключення, згідно з яким студентські кредити можуть отримувати тільки громадяни СК та ті, хто мають дозвіл на довічне проживання, є "неспівмірне та таке, що не може бути виправдане".

На даний час уряд залучив фахівців, які займаються вивченням даної ситуації у цій галузі і після їх звіту уряд має розробити нові правила. Подібні статті:

Брекзит : фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться
джерело: http://www.theguardian.com/