На головну

18.08.2015 - 09:09

Пропозиція карати за надмірну приписку антибіотиків

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Професор Національного Інституту Відмінного Здоровя та Догляду (NICE), Марк Бейкер, закликає аби байдужих та "небезпечних" лікарів карали за приписування надмірної кількості антибіотиків. Він каже, що 10 мільйонів приписувань щороку є неприпустимим і закликає державні органи з регулювання індустрії застосовувати санкції до тих лікарів, котрі приписують надмірну кількість антибіотиків.

Королівський Коледж Загальних Практикантів каже, що подібні заклики є "непродуктивними та непомічними".

Існує загальна згода щодо того, що основа сучасної медицини перебуває під загрозою через зростаючу кількість стійких до антибіотиків інфекцій.

Нецільове вживання антибіотиків для лікування ангіни та застуди поступово збільшує ризик звикання та пристосовування бактерій до цих антибіотиків. Попри це число приписувань антибіотиків продовжує зростати.

NICE підготував нові настанови щодо приписування антибіотиків у системі Національної Служби Здоров'я у Англії, котрі також можуть бути прийняті іншими суб'єктами Сполученого Королівства, котрі також визнають, що існує великий попит та тиск з боку окремих пацієнтів на приписування їм антибіотиків.

Професор Бейкер каже, що окремі пацієнти вже стали "залежними" від постійного отримування антибіотиків і навіть там, де їх організм сам може доволі легко побороти ту чи іншу інфекцію. Він також каже, що 97% пацієнтів, котрі звертаються за антибіотиками, рано чи пізно все одно їх отримують знайшовши легковажного лікаря. Він хоче аби наглядові органи проводили регулярні розслідування та виявляли легковажних лікарів, котрі нехтують настановами та застосовували до них різні форми покарань. За його словами, у окремих пацієнтів антибіотики часто можуть спричинити більше кривди ніж добра.

Настанови NICE вимагають аби лікарі чітко роз'яснювали пацієнтам ризики вживання антибіотиків та відмовлялись їх приписувати. якщо у них немає сильної необхідності.

Наступного року NICE обіцяє опублікувати для населення настанови вживання антибіотиків з акцентом на загальну шкоду для здоров'я через їх надмірне вживання. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-33961241