Перелік всіх новин

Кемерон їде лобіювати лідерів ЄС

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсПрем'єр-міністр Великої Британії, Дейвід Кемерон, розпочинає свій тур по столицях країн ЄС з метою лобіювання британських інтересів з погляду на майбутній референдум за вихід з ЄС.

Пан Кемерон намагатиметься переконати прем'єр-міністрів Нідерландів, Франції, Польщі та Німеччини у необхідності змін в чинній угоді ЄС щодо окремих її ключових пунктів і особливо що стосується вільного пересування громадян ЄС та їх право на отримання державної допомоги на території інших країн членів ЄС.

Багато спостерігачів сходяться на тім, що це питання буде одним з найголовніших у роботі Дейвіда Кемерона на наступні два роки.

У Британії багато людей вірять в те, що громадяни країн ЄС і в особливості громадяни країн східної Європи (найбільше Поляки, Болгари та Румуни) їдуть до Британії з метою отримання щедрого, за їх словами, державного соціального забезпечення. Проте, реальні цифри переконливо свідчать про те, що гідна більшість цих людей їдуть до Британії з метою працевлаштування і насправді дуже мало з них отримують соціальну допомогу. Саме це і створило ситуацію, котра дала високий зліт популярності радикальних анти-східноєвропейських партій, якою є Юкип (UKIP) і саме це змушує новий уряд класти питання виходу Британії з ЄС.

Багато лідерів ЄС і особливо лідери Франції дуже скептично відносяться до пропозицій Д. Кемерона і особливо у питанні обмеження вільного пересування громадян ЄС по всій території і вважають, що принцип вільного пересування є одним з найголовніших та найважливіших надбань європейської спільноти.

Пан Кемерон пообіцяв британцям вибороти найкращі для Британії умови перебування та статус у ЄС і представити їх на розгляд британського суспільства до того, як має відбутись референдум за вихід з ЄС.Подібні статті: