На головну

06.09.2015 - 10:34

Уелбі закликає відхилити легалізацію допомоги вмирання

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Голова Церкви Англії, Архієпископ Кентербері, Джастин Уелбі, каже, що Британія "переступить правовий та етичний рубікон", якщо парламент проголосує за законопроект "допомога у вмиранні" (Assisted Dying Bill) на території Англії та Уельсу.

Про це він пише сьогодні у своїй статті в недільній сестрі Ґардіан, газеті Обзервер.

Дебати з даного законопроекту заплановані на п'ятницю. Якщо за цей законопроект буде проголосовано і він стане законом, він дозволить лікарям допомагати вмирати невиліковним пацієнтам у окремих випадках.

Джастин Уелбі каже, що цей закон означатиме, що самогубство перетвориться з вчинку трагічного на вчинок, який активно підтримується та поширюється. Він, та інші духовні лідери СК видали спільного листа, який закликає членів парламенту відхилити цей законопроект. Вони також стверджують, що законопроект йде набагато дальше простої легітимізації самовбивств.

Зокрема у листі йдеться: "Повага до життя інших людей є в серці нашого кримінального законодавства та законодавства з прав людини і ніхто не має жодного права знищувати життя".

Джастин Уелбі каже, що погоджується з тим, що законодавство має мати зважливий та співчутливий підхід до родичів, які благають їх найближчих родичів завершити своє життя. Проте, він каже, що змінити законодавство таким чином, що воно дасть доступ особам до згубних медикаментів, ризикує змінити тип особистого співчуття на простий холоднокровний клінічний процес, який кладе у ризик життя тисяч людей.

Даний законопроект був представлений паном Роб Мерис, який є лейбористом і членом парламенту від округу Південно-західний Улвергемтон.

Офіційна позиція Церкви Англії полягає у повному запереченні ідеї допомоги у вмиранні.

Згідно з даними групи "Гідність у вмиранні", яка веде кампанію за законодавство, яке має легалізувати допомогу у вмиранні, у минулому році принаймні 35 людей зі Сполученого Королівства звернулись за допомогою у смерті до компанії з допомоги у вмиранні, Дигнітас, яка розташована у Швейцарії.

Закон про допомогу у вмиранні дозволить лікарям Англії та Уельсу приписувати невиліковним пацієнтам ліки, які спричинюють смерть, у тих випадках, якщо буде визнано, що пацієнту чи пацієнтці залишилось жити менше ніж пів року. Згода двох незалежних лікарів буде потрібна для визнання того, що пацієнт чи пацієнтка особисто погоджуються на те, аби їм допомогли вмерти. Закон не дозволятиме допомоги у самовбивстві, якщо пацієнти не є невиліковно хворими або якщо пацієнти просто добровільно самі цього вимагають.

Раніше, парламент Шотландії відхилив подібний законопроект з 82 голосами проти, 36 голосами за. Подібні статті:
джерело: http://www.guardian.com