На головну

19.09.2015 - 04:43

Трьох ув´язнено за відмивання грошей

Трьох чоловіків було ув'язнено за злочини, пов'язані з відмиванням грошей, за схемою "зозулине смурфування" (cuckoo smurfing).

Мугамед Гамід, Салім Шікарі та Шагід Аслам використовували складну схему, за допомогою якої приховали біля 700 тисяч фунтів, які належали злочинним групам.

Після того, як їх було виявлено поліцією у місті Данді (Dundee), що у Шотландії, вони визнали факти своїх злочинів.

Гаміда було ув'язнено на 5 з половиною років, а Шікарі та Аслам отримали по два роки кожний.

Дана схема включає в себе зміну легальної готівки, яка призначена для міжбанківських перерахунків за кордон, брудною нелегальною готівкою.

Поліція запустила особливе розслідування під кодовою назвою "Confab" і на початку зловила чоловіків з пакетом, у якому було 75 тисяч фунтів готівки у одному з помешкань у місті Данді у 2013 році. Після цього поліція відстежувала регулярні, майже щоденні, готівкові внески цих чоловіків у різних банківських відділеннях у невеличких сумах.

Термін "зозулине смурфування" (cuckoo smurfing) вживається для опису особливої схеми відмивання грошей. Слово зозуля використовується тому, що у цій схемі існує факт покладання грошей на рахунки інших осіб, які про це часто не здогадуються та не мають до цього жодного стосунку. Це подібно на те, як зозуля кладе свої яйця у гнізда інших птахів. Слово смурфування означає, що гроші ділять на багато маленьких сум, які потім кладуть на багато різних рахунків, аби не виникла підозра. Смурф походить від відомих крихітних персонажів мультфільмів (The Smurfs).

Детективи вибудовували фінансові профілі даних чоловіків та дійшли висновку, що не існувало єдиного легітимного джерела фінансування цих банківських депозитів і що 750 тисяч фунтів готівки, яку виявили детективи, належала невідомій злочинній групі.

Справа слухалась у Високому Суді Ґлезґоу, де йшлося про те, що дана група чоловіків фактично відмила 672'382 фунти від імені різних шотландських злочинних груп.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-tayside-central-34289919


Подібні статті: