Перелік всіх новин

Nicky Morgan: заборона юдейським жінкам їздити недопустима

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсДержавний Секретар з Освіти, Никі Морґан, каже, що заборона юдейським жінкам привозити своїх дітей до школи є "недопустима".

Лідери ультра-ортодоксальної юдейської секти, Белз, що у північному Лондоні, розіслали батькам листи, що їх діти не будуть допущені до навчання у їх школі, якщо їх матері їздитимуть за рулем автомобіля.

Листи також кажуть, що: "Жіноча їзда автомобілем суперечить законам пристойності у нашому суспільстві".

Речник громади Белз каже, що їм сумно з приводу, як вони кажуть, не надто чіткого тлумачення даних листів.

Речник секретаріату внутрішніх справ заявив, що не хоче коментувати це індивідуальне питання і каже, що в цій країні всі мають однакові права і кожний та кожна жиють згідно власних поглядів та вподобань.

Юдейська громада Белз, що оригінально походить з України початку 19 сторіччя, є сектою ультра-ортодоксальних юдеїв, котрі наслідують Гаредим (хасидська течія) (Haredi Judaism).

Лідер цієї групи Белз у Ізраїлі, Rabbi Yissachar Dov Rokeach, радить, що: "Якщо жінка веде автомобіль, то вона не може посилати своїх дітей в освітні заклади Белз.".

Попри історично малу кількість загального юдейського населення у Британії, величина громади Гареді зростає, головним чином через великий рівень народжуваності серед її членів. Населення громади, приблизно кожні 18 рків подвоюється.

Дана історія вперше була опублікована у британському юдейському виданні Jewish Chronicle.

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
У відповідь на цей лист, Державний Секретар з Освіти та Міністр з Гендерної Рівності, Никі Морґан, сказала, що: "Це цілковито неприйнятно у сучасній Британії".Подібні статті: