На головну

02.10.2015 - 00:34

У британських операційних процвітає сексизм

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Один з головних хірургів Британії стверджує, що операційні кімнати у лікарнях країни є доволі недружнім середовищем для жінок.

Редактор журналу «Медичка» (Medical Woman), пані Джйоті Шах, каже, що кілька жінок-хірургів скаржились їй на те, що сексизм у операційних є справжньою проблемою. Вона закликає до зміни цієї консервативної культури.

Тим часом, перша жінка-президент Королівського Коледжу Хірургів (Royal College of Surgeons), Клеа Маркс, каже, що необхідно зосереджувати свою увагу на розвитку жінок-хірургів та збільшенні їх кількості в операційних кімнатах.

Пані Шах, яка також працює хірургом консультантом з урології у лікарнях трасту Бартон (Burton Hospitals), каже, що жінки-хірурги постають перед фактом сексизму практично на щоденній основі. За її словами це відбувається тому, що операційні все ще залишаються такими, де домінантною статтю все ще залишаються чоловіки, а жінка почувається так, як чужа.

Вона зокрема каже: "Ви мовби постійно намагаєтесь прорватись у їх банду і ця культура все ще залишається доволі міцно закарбованою у хірургійних. У багатьох операційних вас прохають принести каву і часом торкаються різних частин вашого тіла. Жінок-хірургів, їх колеги чоловіки часто називають медсестрами.".

У інтерв'ю БіБіСі вона каже, що: "Я знаю, як одна жінка-хірург легко нахилилась під час операції, а інший хірург, з яким вона проводила операцію, почав легко гладити її груди.".


Подібні статті: