На головну

21.10.2015 - 11:33

Китайці будуватимуть атомну електростанцію у Гинклей

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Пізніше сьогодні очікується оголошення китайського лідера про те, що вони мають намір інвестувати 30% свого капіталу у будівництво та володіння атомною електростанцією у Гинклей Поинт, що у графстві Сомерсет.

Електростанцію планується запустити в дію у 2025 році.

Президент Китаю, Ксі Джинпин сьогодні має зустрітись з Прем'єр-міністром СК, Дейвидом Кемероном, під час другого дня відвідин СК, де очікується підписання різних економічних угод про співпрацю між СК та Китаєм на загальну суму понад 30 мільярдів фунтів.

Атомна станція у Гинклей будуватиметься французькою енергетичною компанією EDF спільно з консорціумом CGN, яким володіє китайський уряд.

Розглядаються також інвестиції китайців у дві інші атомні електростанції у Сайзуел (графство Сафолк) та Бредуел (графство Есекс). Станція у Бредуел буде цілковито розроблена китайськими компаніями.

Минулого місяця Канцлер СК, Джордж Озборн, відвідав Китай та заручився гарантією китайського уряду щодо цих інвестицій у Гинклей.

БіБіСі каже, що ця інвестиція буде найбільшою зовнішньою інвестицією за всю історію СК.

Проект Гинклей Поинт недавно потрапив під вогонь критики через кошти та затримки інвестицій та через графіки завершення будівництва. Спочатку планувалось завершити будівництво у 2023 році. Уряд також критикують за те, що він гарантував ціну 92,50 фунти за кожну мегават годину (9,2 пенси за кіловат годину), що майже у два рази перевищує поточну ціну, яку зараз бере Гинклей. Це у свою чергу означатиме набагато дорожчу електроенергію для споживачів.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-34587650

Подібні статті: