На головну

27.10.2015 - 00:08

Заяви до університетів будуть анонімними

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Від 2017 року з заяв на вступ до британських університетів буде забрано графу про прізвище та ім'я кандидатів для подолання прихильності та дискримінації кандидатів від різних етнічних груп.

Про це повідомив Прем'єр-міністр СК, Дейвид Кемерон у своїй статті у британському щоденнику, Ґардіан.

Даний крок є частиною низки заходів уряду СК, спрямованих на подолання дискримінації та надання переваги корінним британцям над представниками інших етнічних груп при вступах на навчання, а також у процесі їх подальшого працевлаштування.

Серед інших заходів також такі, як обітниця провідних британських роботодавців запровадити процес так званого "сліпого" працевлаштування, при якому в заяві на роботу навмисне не будуть вказуватись прізвище та ім'я заявника чи заявниці. Це заперечить працівникам відділів кадрів можливість надання переваги одним кандидатам над іншими.

Єдина державна служба, через яку подаються заяви на вступ до британських університетів - UKAS (юкас) каже, що дуже вітає цей крок, який допоможе збільшити кількість заявників, які є представниками етнічних меншин Британії.

Провідні британські роботодавці, як державного так і приватного секторів публічно пообіцяли, що у заявах на будь-які посади у їх підприємствах не буде графи, яка вимагатиме вказати прізвище та ім'я кандидата.

Серед цих підприємств такі державні фірми, як Civil Service (Цивільна Служба), Teach First (допомога вчителям-початківцям), BBC (бібісі), NHS (Національна Служба Здоров'я) та місцеві уряди.

Серед цих підприємств є також такі приватні підприємства, як банк HSBC, компанії з надання різних фінансових послуг: Virgin Money, KPMG та Deloitte.

Разом ці підприємства на території СК працевлаштовують майже два мільйони людей.

Дейвид Кемерон зокрема каже, що: "Якщо ви маєте відповідну освіту, фах та наснагу, то я забезпечу, аби ви досягли успіхів.".

Фірма з надання фінансових послуг - Deloitte недавно стала однією з перших компаній, які змінили процес набирання кадрів у такий спосіб, що працівники відділів кадрів фірми не мають змоги знати до якої етнічної групи належать ті чи інші кандидати і також не знають у якій саме школі вони навчались (престижній чи ні). Це робиться для того, аби компанія змогла працевлаштувати максимально фахових та талановитих осіб.

Юкас також обіцяє, що проведе консультації з органами тестування щодо можливості не оприлюднення прізвищ на сертифікатах та дипломах. Подібні статті:

Зарплата чорних на 20% нижча Зарплата чорних на 20% нижча11.12.2020джерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-34616420