На головну

04.11.2015 - 12:44

Законопроект змусить інтернет компанії зберігати ваші дані 12 місяців

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Згідно з новим законопроектом, британські продавці інтернет зв'язку будуть змушені упродовж 12 місяців зберігати дані всіх інтернет сторінок, які відвідують громадяни Сполученого Королівства.

Поліція та таємні служби будуть змушені отримувати дозвіл на доступ до цих даних, а органам місцевих рад буде заборонено в них копатися.

Секретарка з домашніх справ СК, Теріза Мей, наполягає на тім, що ці повноваження необхідні для боротьби з тероризмом. Вона також обіцяє жорсткі запобіжні заходи проти зловживання доступом до таких надзвичайно чутливих даних громадян СК.

Закім уряд ще не оприлюднив та не опублікував цього законопроекту, який має назву Законопроект «Про Слідчі Повноваження» або, як його ще часом називають «Шпигунська Хартія» (snoopers charter).

Уряд вирішив відмовитись від своїх попередніх планів про надання органам влади безмежного доступу до інтернет історії британських користувачів інтернетом і замість цього хоче зробити можливим доступ до основних даних інтернет сторінок, які відвідують люди у СК.

З того, що закім відомо про це законопроект, видно, що він також дає суддям право блокувати шпигунські операції, дозвіл на котрі дає Домашній Секретар. Принаймні про це пише Таймс з посиланням на власні джерела в центральному уряді.

На даний час Домашній Секретар та інші старші міністри підписують ордери, які дозволяють секретним службам здійснювати таємний вхід у комп'ютери людей (хакерство), на котрих є підозра у тероризмі та інших злочинних діях. За 2014 рік у СК було видано 2700 таких ордерів.

Згідно з новим законопроектом пропонується аби група з принаймні 10 суддів здійснювала перегляд ордерів і мала повноваження скасовувати рішення міністрів.

Законопроект має бути представлений у парламенті СК пані Терізою Мей і потім його буде детально вивчено обома палатами парламенту (Палатою Громад та Палатою Лордів).

Дейвид Кемерон каже, що цей законопроект є одним з найважливіших документів у цьому парламенті.

Мер Лондона, Борис Джонсон, застерігає, що нові та потужніші повноваження не мають використовуватись, як "інструмент гноблення".

Мова у цьому законопроекті доволі суха. Проте, якщо пояснити простою мовою, то цей законопроект створює нові повноваження, котрі дають право окремим державним органам практично цілковито входити у все ваше онлайн життя, якщо вони мають на це належну причину та законну правочинність. Дані повноваження, насамперед, використовуватимуться проти тих, хто потрапляє під підозру у тероризмі, криміналі, насильствах, експлуатації та викраденнях людей. Проте, тут виникає дуже чутливе питання про те, чи це законодавство буде застосовуватись проти невинних людей. Міністри обіцяють, за їх словами, "запобіжники світового рівня" та належний нагляд за дотриманням.

Проте, критики називають цей законопроект "шпигунською хартією", яка може дозволити державі тотальне стеження за своїми громадянами. Подібні статті:

Українських повій використовують у брудних кампаніях дискредитування західних політиків
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-34715872