На головну

Субота, 02.01.2016 - 12:35

Ветерани іракської війни можуть зазнати переслідувань

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
Згідно з твердженням керівника групи, яка розслідує воєнні насильства, британські солдати, котрі воювали на війні в Іраку, можуть потрапити під слідство за воєнні злочини.

Марк Уоруик каже, що під час іракської війни було "багато суттєвих справ" пов'язаних з насильствами, котрі вчиняли британські солдати і у найближчому майбутньому буде проведено число консультацій та дискусій про те, чи ці солдати переходили межі, за якими їх вчинки можна розглядати, як воєнні злочини.

Адвокати продовжують спрямовувати багато справ про насильницькі випадки до Команди Історичних Звинувачень у Іраку (Iraq Historic Allegations Team (IHAT)).

Міністерство Оборони каже, що "надзвичайно серйозно" ставиться до подібних звинувачень.

Пан Уоруик є колишнім детективом поліції. Він на даний час очолює команду IHAT і недавно у інтерв'ю Індепендент заявив, що насамперед будуть розслідувати порушення, котрі пов'язані з вбивствами мирних людей. Він також каже, що у наступні 12 - 18 місяців команда перегляне всі справи для того аби краще зрозуміти картину всіх цих звинувачень і десь у середині 2019 року команда зможе представити попередній звіт про своє бачення проблеми. Загалом команді доведеться опрацювати справи принаймні 1'515 можливих жертв, 280 з яких можуть вважатись вбитими не законно.

Бюджет команди IHAT було розраховано до 2019 року і він складає 57.2 мільйони фунтів. Проте, дуже очевидно що у таких делікатних питаннях уряд може дуже легко погодитись на додаткове фінансування команди і відстрочити ці розслідування ще років на 10 - 20 і далі все вщухне та можливо забудеться.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-35211336

Подібні статті: