На головну

П'ятниця, 26.02.2016 - 14:41

БіБіСі пропускало шанси переслідування своїх сексуальних хижаків

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Нещодавно оприлюднений звіт вказує на те, що британська корпорація громадського телебачення та радіо мовлення - БіБіСі, систематично пропускала шанси зупинити та покарати своїх працівників, котрі масово займались сексуальними домаганнями, знущаннями та ґвалтуваннями, як повнолітніх так і неповнолітніх хлопців та дівчат.

У звіті найчастіше згадуються "подвиги" колишнього працівника БіБіСі і ведучого Top of the Pops та інших програм - Jimmy Savile.

Звіт готувала група під наглядом Дами Дженет Смиф (Dame Janet Smith), де вони виявили 72 жертви Джимі Севела, 8 з яких було зґвалтовано. Звіт виявив також ще 21 жертву іншого працівника БіБіСі, Стюарта Гол (Stuart Hall). Звіт також каже про те, що всі ці "подвиги" працівників БіБіСі тривали понад п'ять десятків років, починаючи від 1959 року і каже, що в середині корпорації також існувала всебічна "культура залякувань" щодо тих, хто міг би наважитись поскаржитись чи щось колись винести на зовні, за межі корпорації.

Чинний Генеральний Директор БіБіСі, Лорд Hall (річна зарплата приблизно пів мільйона фунтів), критикує своїх попередників за те, що вони не змогли зупинити таких, як Джимі Севел та Стюарт Гол.

У звіті зокрема йдеться про те, що старші керівники корпорації не отримували жодних скарг щодо культури знущань, яка на той час панувала в середині БіБіСі і головним чином через "атмосферу залякувань", яка, на думку фахівців команди. що готувала даний звіт, все ще існує у середовищі БіБіСі.

У звіті йдеться про те, що кілька керівників відділення БіБіСі у місті Манчестер насправді добре знали про культуру знущань та домагань Стюарта Гол, про що свідчить його ув'язнення вже аж у 2013 році за непристойні напади на 13 дівчат.

Дама Дженет каже, що Джимі Севел, який помер у 2011 році у віці 84 роки та Стюарт Гол, якому зараз вже 86, були "серійними сексуальними хижаками", а БіБіСі просто пропускала всі можливості їх зупинити та покарати.

Звіт каже про те, що пан Севел домагався, знущався та ґвалтував постійно, "як тільки виникала будь-яка можливість" і робив він це "практично у кожному закладі БіБіСі, де він тоді працював". Його звичайною тактикою з молодими дівчатами, а у окремих випадках також з хлопцями, було запрошення їх до своєї студії на прямі трансляції, після чого він затягував їх до своєї роздягальні, де займався з ними сексом чи просто ґвалтував, якщо вони йому перечили.

У звіті йдеться також про випадок, коли у 1980 роках одна з молодших працівниць БіБіСі поскаржилась своєму старшому керівникові про те, що над нею було вчинено сексуальний напад, а тоді їй сказали "тримай свій писок на замку" бо він важлива особа.

Даний звіт складається з трьох томів, має тисячу сторінок і його підготовка обійшлася у шість з половиною мільйонів фунтів. У звіті описуються свідчення 700 людей, 117 з яких були колишніми та є чинними працівниками БіБіСі. Підготовку звіту було розпочато у 2012 році задля того, аби вивчити внутрішню культуру в середині корпорації, яка упродовж багатьох років заплющувала очі на злочини таких, як Джимі Севел. Комісія у своєму звіті виявила, що Джимі Севел зґвалтував вісім осіб. У звіті вказується, що більшість злочинів мали місце у 1970 роках минулого сторіччя. Наймолодшою жертвою злочинів Севела була 8-річна дівчинка. Стюарт Гол вчинив напади загалом на 21 дівчину, наймолодшій з котрих було тільки десять років. Ці злочини Стюарт Гол вчиняв у період від 1967 до 1991 року.

Попри такий, нібито вельми критичний звіт, пані Лиз Дакс (Liz Dux), яка є адвокаткою, що представляє 168 жертв Джимі Севела, каже, що даний звіт є "таким, що розчаровує" і багато жертв Севела називають його нічим більшим ніж "просто дорогим відбілюванням БіБіСі" через те, що тотальна жахлива культура корпорації у звіті зводиться тільки до Джимі Севел та Стюарта Гол. Скільки було таких, як вони, ніхто точно не знає.

Як би там не було, але чинний Генеральний Директор БіБіСі, Лорд Тоні Гол, все ж таки вибачився за гріхи своїх попередників.

Якщо йти за цією логікою, то про те, якою є чинна культура в середині БіБіСі, ми мабуть дізнаємось десь через п'ятдесять років. Подібні статті:

Джонсон вперто не йде у відставку Джонсон вперто не йде у відставку3.02.2022
Злочинець зізнався у ґвалтуванні мертвих Злочинець зізнався у ґвалтуванні мертвих5.11.2021
БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном БіБіСі пропускає неґатив, пов'язаний з Джонсоном6.04.2021
8000 повідомлень про ґвалтування у школах Анґлії 8000 повідомлень про ґвалтування у школах Анґлії29.03.2021
Педофілові дали 25 років ув'язнення Педофілові дали 25 років ув'язнення11.02.2021
Чоловікові дали 12 років за розповсюдження СНІДу

Теріза Мей закликає до нового процедури оскарження сексуальних домагань на членів парламенту

Кому і скільки платить БіБіСі
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-35658398