Перелік всіх новин

Субота, 26.03.2016 - 11:29

Ірландці святкують сторіччя від Пасхального Повстання

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
У ці дні у ірландській республіці відзначають соту річницю від того часу, коли у Великодню Неділю 1916-го року ірландці повстали проти британського панування на їх острові.

Упродовж останніх сто років рани британсько-ірландських стосунків загоюються дуже повільно.

Перший візит британського монарха на територію Республіки Ірландії відбувся тільки у 2011 році, коли Елізавета ІІ прибула до столиці Ірландії, міста Дубліна, зі своїм першим за майже сто років офіційним візитом.

Тоді, у 1916 році, ірландські повстанці захопили Головне поштове відділення Дубліна та проголосили республіку.

Після цього відбулись чисельні арешти повстанців, а згодом жорстокі розправи над їх лідерами.

Через ці події у 1918 році на виборах до британської Палати Громад у Ірландії значна більшість ірландців південної частини проголосувала за республіканську партію Шин Фейн (Sinn Féin), головною метою якої була незалежна Республіка Ірландія.

Проте, північна частина Ірландських островів більше підтримувала юніоністів, котрі виступали проти виходу Ірландії з під британського панування.

Війна за незалежність почалась після того, як новообрані члени Палати Громад від Шин Фейн відмовились їхати до Вестмінстера, а замість того у себе вдома заснували незалежний ірландський парламент (Dáil Éireann).

Результатом війни став Англо-Ірландський Договір (Anglo-Irish Treaty), який було підписано у 1921 році, згідно з яким 6 північно-ірландських графств залишались у складі Британської Імперії, а решту 26 графств отримали право на самокерування під британською короною, що стало відоме, як Вільна Держава (Free State).

Даний договір привів до короткочасної громадянської війни між протестантами (Північ) та католиками (Південь).

У 1930 роках при владі у південній частині Ірландії був пан Eamon De Valera. Саме він тоді остаточно вирвав Республіку Ірландію з-під британської корони захопивши всі ірландські порти та проголосивши повний нейтралітет Незалежної Республіки Ірландії у Другій Світовій Війні.

Головним чинником розмежування між північною та південною частинами Ірландських островів була релігія. Південні ірландці є католиками у той час, як північні ірландці у більшості є протестантами і саме тому хочуть бути під крилом британських монархів, котрі також є протестантами.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-35895056


Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати