Перелік всіх новин

Середа, 30.03.2016 - 07:34

Податкова знижка для подружніх пар

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
У Сполученому Королівстві існує схема, згідно з якою одружені пари мають право на повернення їм частини сплаченого податку, яке має офіційну назву Marriage Allowance (допомога подружжям або податкова знижка подружжя).

У британській податковій системі існує неоподатковуваний мінімум, який офіційно називають «Персональна знижка» (Personal Allowance), який від шостого квітня цього року складає 11'000 фунтів на рік. Це означає, що якщо ваш річний валовий (gross) дохід менше ніж 11 тисяч фунтів, то ваш податок на дохід дорівнює нуль, а на те, що перевищує цей мінімум ви сплачуєте 20% податку.

Тут насамперед варто звернути увагу на те, що ця схема стосується, як офіційно одружених пар, так і тих, котрі живуть разом, але не є зареєстровані у шлюбі, тобто є цивільними партнерами (civil partnership).

Якщо ви подружжя, то Знижка подружжя дає вам можливість щорічно переводити максимум 1'060 фунтів своєї Персональної знижки (Personal Allowance) своїй іншій половині подружжя.

Це може зменшити річний податок подружжя на 212 фунтів.

Річний дохід особи з нижчою зарплатою не повинен перевищувати 10'600 фунтів.

Ви не можете перенести більше ніж 1'060 фунтів за один рік.

Заяву на переведення можна зробити через інтернет.

Якщо ваша заява успішна, зміни вашої Персональної знижки буде зроблено заднім числом від початку поточного фінансового року, тобто від 6 квітня.

Ці зміни буде зроблено таким чином, що особі, на яку було переведено суму знижки, буде змінено код нарахування податку (Tax Code) з поточного на код 1166М. Ці зміни не повинні зайняти довше ніж два місяці.

Якщо ваш код нарахування податку 1166М, то це означає, що ваша податкова знижка (неоподатковуваний мінімум) складає 11'660 фунтів (тобто 1166, де завжди опускається останній нуль). Якщо ваш код для прикладу 410 то ваш неоподатковуваний мінімум (Персональна знижка) дорівнює 4'100 фунтів на рік.

Якщо вище подане виглядає заплутано та не цілком зрозуміло, то це можна спробувати зрозуміти на наступному прикладі.

Подружжя Павло та Оксана.
Павлова річна зарплата валом (gross) дорівнює £22'000.
Річна валова зарплата Оксани дорівнює £9'540.
Річний податок Оксани буде нуль (бо є в межах Персональної знижки, тобто нижчий від £10'600).

Але річний податок Павла переходить мінімальну межу і відраховується наступним чином: перші £11'000 не оподатковуються, а з наступних £11'000 відраховується податок у розмірі 20%, тобто відраховується £2´200. Це означає, що Павло за цей рік після відрахування податку отримає £ 19´800.

У цьому випадку Оксана (бо у неї нижча зарплата) може скористатись Знижкою подружжя і зробити заяву на переведення £1'060 з зарплати Павла на свою для того аби з Павлової зарплати відрахували менше податку.

Тобто, тоді річна зарплата Павла вже складатиме £20´940 і податок з неї складатиме £1´988 (20´940-11´000 * 20%), а не 2´200. А річна зарплата Оксани разом з перенесеними £1'060 все одно не перевищуватиме £10`600 і її податок на дохід знову буде нульовим.
Це означає, що Подружжя Павла і Оксани виграє за даний рік 212.00 фунтів.

Після того, як ви перший раз зробите заяву на цю знижку, вона потім автоматично оновлюватиметься щороку до тих пір поки ви не звернетесь до Податкової (HMRC) та її не скасуєте.

Якщо ви розійшлись або ваш чи ваша партнерка померла, ви також зобов'язані повідомите про це податкову.

Скасування також можна зробити через інтернет. У цьому випадку вам буде потрібно підтвердити свою особистість (аби уникнути шахрайства).

Для того, аби почати оформляти заяву вам потрібно мати обидва коди національної страховки - National Insurance (ваш та вашого партнера).
Ви також маєте засвідчити свою особистість у один з наступних способів:
- або останні чотири цифри банківського рахунку, на який ви отримуєте допомогу на дитину (Child Benefit);
- або останні чотири цифри банківського рахунку, на який вам оплачують відсотки (ощадний);
- або подробиці з вашої форми Р60 (ваш податковий звіт, який вам присилає ваш роботодавець);
- або подробиці з ваших трьох останніх платіжок (pay slips).

Після завершення процесу оформлення заяви ви отримаєте електронний лист з підтвердженням про те, що вашу заяву було прийнято для розгляду.

Ось посилання на сторінку HMRC, де є онлайн калькулятор і ви можете порахувати скільки ви можете отримати. У перше поле потрібно ввести вашу зарплату (найменшу у подружжя), у другому полі потрібно ввести зарплату партнера чи партнерки.
https://www.tax.service.gov.uk/marriage-allowance-application/benefit-calculator

Ось посилання на сторінку оформлення заяви:
https://www.gov.uk/marriage-allowance

Інші статті на цю тему:
Все про податки у Великій Британії ☀ коли, що, як і скільки

Суд сказав : прикрий шлюб - це не причина для розлучення

Британський уряд вже зрікся збільшення національної страхівки

Багато працівників Tesco отримають понад 40 фунтів відшкодувань

Багато працівників Tesco отримають понад 40 фунтів відшкодувань

Шотландія не буде запроваджувати зниження податку для багатших
Палата Громад затвердила Бюджет 2016
Бюджет 2016
Бюджет 2015


джерело: https://www.gov.uk