Перелік всіх новин

Субота, 02.04.2016 - 21:04

Міністерство Оборони придбало дев´ять шпигунських літаків

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
У Міністерстві Оборони Сполученого Королівства повідомили, що придбали дев´ять шпигунських літаків «Boeing P-8 Poseidon», які можуть входити в інтернет мережі ворога та навіть переглядати електронну пошту.

У міністерстві кажуть, що ці літаки змінять старі шпигунські літаки під назвою «Nimrod», котрі почали виводити з експлуатації у 2010 році.

Літак Boeing P-8 Poseidon є фактично GCHQ у повітрі. GCHQ - це скорочення від Government Communication Headquarters (Штаб-квартира Урядових Комунікацій), яка є головним центром електронної розвідки Сполученого Королівства.

За словами речників Міністерства Оборони, новий шпигунський літак є на сьогодні найкращим взірцем ефективного збору інформації.

Устаткування на борту літака має здатність входити у мобільні та стаціонарні мережі зв'язку, провадити постійний моніторинг руху ворожих військ та техніки та при необхідності спрямовувати дрони і винищувачі у необхідні місця з надзвичайною точністю.

Повідомляється, що Королівські Повітряні Сили (RAF) витратять на ці літаки 2.6 мільярди фунтів. Ця сума також включає в себе повне обслуговування.

Дані літаки будуть використовувати, як у міжнародних операціях, так і для патрулювання британських морських шляхів і також для ескорту підводних човнів та військових кораблів.

Радари та інші датчики нових літаків настільки точні та чутливі, що можуть виявляти та розпізнавати великі та малі кораблі і також можуть виявляти підводні човни на великій глибині.

Разом зі шпигунськими можливостями, ці літаки також можуть нести на собі батареї снарядів, торпеди для знищення підводних човнів, бомби, глибинні бомби та міни.

Літак розрахований на двох пілотів та сім фахівців розвідки. Відстань, яку літак може долати без заправки складає приблизно 2 тисячі кілометрів. Номінальна швидкість літака 800 км/год, максимальна 900. Довжина літака 40 метрів. Розмах крил 37 метрів. Вага 62.7 тони. Літак має на собі два двигуни CFM56-7B.

Цей літак вже використовується збройними силами США, Австралії, Індії та Нової Зеландії.

У збройних силах СК цей літак має з'явитись у 2020 році.

На попередні шпигунські літаки «Nimrod» Міністерство Оборони витратило з кишені платників податків 3.8 мільярди фунтів. Перевитрати склали майже на мільярд більше запланованих і буквально через кілька років їх довелось списувати через те, що вони вже застаріли.

Фахівці з питань оборони кажуть, що після того, як у 2010 році вивели з експлуатації старі шпигунські літаки, це дало руским літакам, кораблям та підводним човнам можливість вільно гуляти про морських просторах Сполученого Королівства. Фахівці стверджують, що майже кожного тижня у морську територію СК заходять рускі підводні човни та час-від-часу залітають винищувачі.

Подібні статті:

Двом росіянам висунуто звинувачення за комп'ютерні атаки на банки

Радянський шпигун, який народився та виріс у Англії

Поліція Лондона вибачилась за брехню

Журналіст Дейлі Експрес був радянським шпигуном у часи другої світової

Суд визнав шпигунське законодавство уряду, як незаконне

СК продовжить використання авіарозвідки у Сирії та Іраку.

Британія відсилає солдат у прибалтійські країни

Велика Британія збільшує витрати на дрони та SAS


джерело : http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/rafs-new-gchq-sky-spy-7678012