Перелік всіх новин

Субота, 09.04.2016 - 03:47

Суттєвий стрибок у вирощуванні тромбоцитів

Новини Британія Лондон Англія Шотландія Уельс
Британські науковці добились значного прогресу у вирощуванні тромбоцитів у лабораторних умовах.

Основна функція тромбоцитів – участь у згортанні крові – захисній реакції організму на пошкодження і запобігання втраті крові.

Працівники Національної Служби Здоров'я разом з командою науковців кембриджського університету винайшли спосіб вирощування людських тромбоцитів у лабораторних умовах.

Це досягнення може бути дуже корисним у забезпеченні джерела тромбоцитів для зупинки сильних кровотеч при значних пошкодженнях людського організму.

За словами науковців, перед тим, як проводити практичні дослідження цього винаходу, їм потрібно зробити процес вирощування тромбоцитів більш ефективним.

Коли донор дає свою кров, її розщеплюють на червоні клітини, плазму та тромбоцити таким чином, що пацієнтові пізніше дають тільки той компонент крові, який потрібний.

Тромбоцити потрібні організмові людини після травм, хірургії та лейкозної терапії.

Консультант-гематолог, Доктор Cedric Ghevaert каже: "На даний час для вирощування тромбоцитів ми цілковито залежимо від донорів крові. Якщо ми навчимось вирощувати ці клітини в лабораторних умовах, то це буде надзвичайне досягнення, яке зробить нас більш незалежними від донорської крові.".

Команда науковців під керівництвом Доктора Cedric Ghevaert намагається вирощувати мегакаріоцити, які є материнськими клітинами тромбоцитів.

Повідомлення про це досягнення біль детально публікується в журналі під назвою «Nature Communications», який також опублікував новину про винахід набору хімічних перемикачів, які потрібні для утворення мегакаріоцитів у лабораторних умовах.

У лабораторних умовах кожна клітина на даний час виробляє приблизно десять тромбоцитів.

Це досягнення може також допомогти лікарям мати запаси відповідних тромбоцитів для індивідуальних пацієнтів, для кожного особисто.


Довідка:

Тромбоцит

Мегакаріоцит


Подібні статті:

Британські лікарі отримали дозвіл на пересадку жіночих маток

Британські науковці отримали дозвіл на редагування

Тести крові можуть раніше виявити повторну появу ракових пухлин

Ультразвук може допомогти у загоюванні хронічних ран

Медикамент може сповільнити розвиток раку грудей

Йодові добавки можуть підвищити рівень інтелекту



джерело : http://www.bbc.co.uk/news/health-35977200