Перелік всіх новин

Субота, 23.04.2016 - 13:18

День Заступника Англії

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????
У 1222 році міська рада Оксфорду оголосила 23 квітня днем Святого Джорджа (St George’s Day), якого у 1348 році було офіційно оголошено святим заступником Англії.

У 1415 році на території Англії День Св. Джорджа було оголошено національним святом.

Проте, після союзу між Англією та Шотландією у кінці вісімнадцятого сторіччя, традиція святкування Дня Св Джорджа відійшла на задній план і від того часу вже більше не вважається національним святом.

Традиційними атрибутами святкування цього дня були прапор Святого Джорджа, червоний хрест на білому тлі, який за звичай називають просто St George’s та червона троянда.

У найближчу до 23 квітня неділю у церквах Англії також дуже часто співали гімн «Jerusalem».

Перша згадка про Святого Джорджа датується сьомим сторіччям після народження Христа.

У одній середньовічній легенді йдеться про те, що Святому Джорджеві та драконові було вже тисячу років. Легенда розповідає, що дракон зробив собі гніздо біля струмка зі свіжою водою, який був розташований біля міста Силене у Лівії. Коли люди прийшли набрати собі воду, вони збудили дракона і як компенсацію запропонували йому ягня.

Через якийсь час у них не залишилось жодного ягнятка для дракона. Це змусило людей запропонувати йому одну з дівчат, яку вони обирали через жеребкування. Результати жеребкування вказали на принцесу. Навіть попри протести самого короля, принцесу Клеолінду все одно було запропоновано у жертву драконові.

Проте, у момент дарування жертви, до них на білому коні прискакав лицар з війська Хрестоносців. То був Святий Джордж. Він зі своїм мечем та щитом, на білому тлі якого було зображено червоний хрест, боровся та переміг дракона і тим самим врятував принцесу. Після цього люди Силене були дуже вдячні Святому Джорджеві, за що покинули свої язичні релігії та перетворились на християн. Саме з цієї причини Джорджа було проголошено Святим Джорджем.

На території України День Святого Джорджа називають днем Днем Святого Юри.

Цей день також є днем заступника Росії, який там відомий, як Ґєорґій Пабєдоносєц. І якщо у вас коли-будь виникне питання про те, яка нація за своїм загальним світоглядом найближча до руских, то рано чи пізно ви збагнете, що цією нацією є саме англійці.


Також читайте:

Довідка - Святий Юра

Шотландія святкує день свого заступника

Ірландці відсвяткували День Святого Патріка

Ґордон Браун звинувачує Кемерона у загрозі розколу Великої Британії

Сторджин називає голосування тільки англійців неприйнятнимджерело: http://www.stgeorgesday.com/st-georges-day/