Перелік всіх новин

Середа, 27.04.2016 - 07:08

Трагедія у Hillsborough - правосуддя здійснилось

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсСім'ї 96 футбольних фанів, котрі померли під час матчу на стадіоні Hillsborough, заявили, що врешті-решт правосуддя, якого вони добивались упродовж 27 років, здійснилось.

Присяжні прийшли до висновку, що помилки поліцейських до та під час півфінального футбольного матчу у 1989 році призвели до фатальної трагедії, у якій загалом загинуло 96 людей.

Адвокати, які діють від імені родичів загиблих заявили, що висновки присяжних пролили світло на всю правду про те, що насправді трапилось тоді у Гилсбороу.

Два кримінальних провадження у цій справі все ще тривають і мають завершитись до кінця цього року. У цих провадженнях поліція розглядає причини, які призвели до тієї трагедії та її наслідків.

Слухання у даній справі тривали три роки, що є найдовшими слуханнями у правовій історії Британії.

Коронна (державна) прокурорська служба (CPS) заявила, що на основі вчорашнього вироку буде проведено окреме розслідування, яке розглядатиме можливості притягнення до відповідальності винних осіб.

Трагедія трапилась у день футбольного матчу між командами Ліверпуля та Ноттінгем Форест, в суботу, 15 квітня 1989 року, який відбувався на стадіоні Гилсбороу у місті Шефілд.

Коли прихильники обидвох команд почали прибувати на матч, біля 15:00, через надзвичайно великий їх потік поліція прийняла рішення відчинити додаткову браму, аби якомога більше фанів змогли пройти на стадіон. Це у свою чергу спричинило потік великої маси людей у зону глядачів. Через велику масу людей секція поруччя, які розділяли вболівальників на трибунах, не витримала та зламалась. На стадіоні у той час було біля 57 тисяч людей.

Це спричинило більший потік людей вперед, ближче до поля і також спричинило надмірний тиск на тих, котрі вже спостерігали за грою біля сітки, яка відділяла вболівальників від футбольного поля. Люди почали топтати одні одних, що призвело до надзвичайно великого чавлення одних іншими, наслідком чого стала загибель 96 людей. Люди рятувались, як могли. Одні намагались лізти через високу сітку аби уникнути бути розчавленими. Інші намагались виповзти з під ніг інших.

Всі, що загинули, загинули від поранень, які отримали через тиску одних на іншими. Наймолодшому з них було тільки 10 років, найстаршому 67. Тільки 14 з тих, які померли, було забрано до лікарні.

Відразу ж після трагедії поліція, з не цілком відомих причин, прийшла до висновку, що винними були самі вболівальники.

Після цього родичі та близькі загиблих почали активну кампанію спонукання уряду до розслідування цієї трагедії та детального вивчення того, що там насправді трапилось і чому було завдано такої надзвичайної кривди футбольним вболівальникам.

На даний час у Британії під час футбольних матчів відповідальність за безпеку всіх присутніх несе клуб, якому належить стадіон. Проте, у той час вся відповідальність лежала на поліції.

Вчорашні висновки присяжних, окрім того, що поліцію було визнано винною у тому, що тоді трапилось, також показали, що після трагедії окремі керівники поліції приховували справжні факти та робили все аби уникнути будь-якої відповідальності.

Мама одного з загиблих, якому було тільки 24 роки, пані Anne Burkett каже: "Це також історія обманів та брехні та чиновницького самозахисту задля перемоги над правдою та правосуддям. Це свідчення про культуру заперечень та відволікань, яка тоді панувала у Поліції Південного Йоркшиа.".

Присяжні прийшли до висновку, що Поліція Південного Йоркшиа (South Yorkshire Police, скор. SYP) та Швидка Південного Йоркшиа у день трагедії "спричинили" саму трагедію, а "вболівальників визнано невинними у їх діях біля запасної брами стадіону".

Член Палати Громад від округу Liverpool Walton, пан Steve Rotheram, який також був на стадіоні Гилсбороу у день трагедії, каже: "Правосуддя виконано і тепер справа за тим, аби винні понесли відповідальність.".

Тепер вся увага родичів буде зосереджена на тім, аби покарати винних у цій трагедії.

Сьогодні у Ліверпулі, біля Залли Святого Джорджа (St George's Hall) відбудеться поминальна служба, де будуть знову зачитані імена всіх загиблих.

Нижче подається посилання на сторінку з відео, яке дає хронологію подій під час трагедії:

Хронологія подій у трагедії Гилсбороуджерело : http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-merseyside-36145587