Всі новини

Середа, 04.05.2016 - 15:48

Рак грудей може виникнути через мутації ДНК

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсНауковці інституту під назвою «Sanger Institute» (Кембридж) стверджують, що тепер мають майже досконалу уяву про генетичні події, які призводять до виникнення раку грудей.

Результати дослідження, кілька днів тому, було опубліковано у британському журналі «Nature». Фахівці дуже високо оцінюють ці результати та називають їх "ключем" до лікування і запобігання раку грудей.

Дане дослідження є одним з найбільших досліджень у галузі лікування ракових захворювань.

Британська доброчинна організація, «Cancer Research UK» яка займається фінансуванням досліджень розвитку ракових пухлин, також високо оцінює результати дослідження.

Аби зрозуміти джерела виникнення ракових захворювань, науковці мусять зрозуміти, що саме відбувається у наших ДНК, що перетворює здорову тканину на ракову.

Міжнародна команда дослідників вивчала всі 3 мільярди літер генетичного коду людини 560 випадків захворювань на рак грудей.

Вони виявили 93 набори вказівок чи інструкцій, чи генів, котрі, у випадку їх мутацій, можуть спричинювати виникнення пухлин раку грудей. Окремі з цих вказівок вже було виявлено раніше, але вчені вважають, що саме цей чинний перелік вже є вичерпним переліком вказівок, який містить в собі кілька рідкісних мутацій.

Професор та директор вище згаданого інституту, Сер Mike Stratton, який був керівником даного дослідження, називає це ключем у дослідженні ракових захворювань.

Він зокрема каже: "У людському геномі є приблизно 20 тисяч генів. Виявляється, що 93 з тих всіх генів, у випадку їх мутації (перетворення), можуть перетворити нормальну ракову клітину на ракову клітину грудей. Ця інформація для нас є надзвичайно важливою. Тепер, ми передамо цей перелік в університети, фармацевтичні відділення та біотехнічні компанії, аби вони змогли почати працювати над виробленням нових ліків тому, що ті перетворені гени та їх протеїни є цілями нової терапії. Упродовж останніх 15 років, було винайдено багато ліків проти таких цілей, котрі, як ми тепер розуміємо, мають працювати у процесі лікування раку.".

Під даними цільовими ліками маються на увазі такі ліки, як Герцептин, які вже застосовуються пацієнтами, у котрих було виявлено особливі мутації (читайте довідку нижче).

Професор Стетон також каже, що на розвиток нових препаратів знадобиться принаймні десять років і застерігає пацієнтів: "Раки є підступні хижаки і вони постійно опрацьовують нові шляхи вироблення спротиву новим препаратам. Це означає, що мій оптимізм є обачним.".

Дослідження також виявило, що 60% мутацій відбуваються тільки у 10 генах. У іншому кінці даного спектру є мутації, які є настільки рідкісними, що вони є надзвичайно маленькою частинкою раків. Це означає, що шанси на пошук спонсорів фінансування розробки нових препаратів є вельми малими.

Чому відбувається мутація генів?
Мутації залишають унікальні шрами на нашій ДНК (також відомі, як мутаційні підписи). Саме це якраз і дозволило команді дослідників виявити 12 типів пошкоджень, які стають причинами мутацій у грудях. Окремі з мутацій мають генетичне, тобто родинне, походження. Походження решти мутацій наразі залишається невідомим.

Виявлено, що один з випадків мутацій відбувається, коли організм атакує вірусні інфекції шляхом мутації генів і у процесі цієї мутації окремі з генів зазнають пошкоджень.

Чи є можливість покращення будь-якого з цих процесів, наразі не відомо. Проте, науковці сподіваються, що успіхи у подальших дослідженнях, врешті-решт, призведуть до зниження ризику захворювань на рак.


Також читайте:

Довідка: Генетичний код

Довідка: ДНК

Довідка: РНК

Довідка: Геном

ГЕРЦЕПТИН - Інструкція для застосування

Настанови: Як оберегти себе від раку

Тести крові можуть раніше виявити повторну появу раку

Медикамент може сповільнити розвиток раку грудей

Хворі на рак простати тепер отримають доступ до абіратерону

Добавки вітаміну D можуть бути корисними для серця

Хірург різав ногу заржавілою пилкоюджерело : http://www.bbc.co.uk/news/health-36168717