Всі новини

Вівторок, 10 травня 2016 - 04:04

Звіт Чилкота обіцяють оприлюднити 6 липня

Звіт Чилкота обіцяють оприлюднити 6 липняСер Джон Чилкот вчора заявив, що звіт про втягнення Британії у війну в Іраку, розслідуванням якого займається його команда, буде опубліковано 6 липня цього року.

За словами Сера Чилкота, процес підготовки звіту перейшов у завершальну стадію, після того, як було завершено стадію перевірки тексту на потенційну загрозу національній безпеці.

Родичі 179 британських військових та інших працівників, котрі загинули у Іраку за період між 2003 та 2009 роками, отримають змогу першими побачити окремі частини звіту.

Прем'єр-міністр, Дейвид Кемерон, який раніше неодноразово критикував затягування публікації звіту, каже, що визначення остаточної дати оприлюднення є дуже добою новиною.

Найбільша увага, яку зосереджують з оприлюдненням цього звіту, прикута до ролі колишнього прем'єр-міністра СК, пана Тоні Блеєра, який, разом з тодішнім президентом США, паном Джорджем Бушем, відігравали активну роль у втягуванні СК та союзників у другу іракську війну, яка почалася на початку 2003 року.

Дане розслідування почалось у 2009 році, на прохання родичів тих, хто загинув у цьому конфлікті, а також багатьох громадських та доброчинних організацій і різних груп.

Останні слухання у процесі підготовки звіту мали місце ще у 2011 році.

Від того часу, оприлюднення звіту весь час відкладали і головним чином, як пояснює сам Сер Чилкот, через перемовини з урядовцями про те, яку частку таємної інформації можна оприлюднювати у звіті, а яку ні. В особливості йшлося про листування між паном Бушем та паном Блеєром. Потім, також були подальші затягування публікації звіту через процес, відомий як «максуелізація» (детальнішу інформацію читайте у статтях поданих нижче).

Увесь час Сер Чилкот відмовлявся назвати дату оприлюднення звіту. Раніше повідомлялось, що аби не псувати вплив звіту на референдум, його вирішили оприлюднити після проведення референдуму за вихід Британії з ЄС.

Сер Чилкот також вчора повідомив, що звіт загалом міститиме приблизно понад два з половиною мільйони слів.

Якщо звіт і насправді оприлюднять за згаданою датою, то радше за все, там не буде великих сенсацій. У Британії значну сенсаційну негативну інформацію оприлюднюють за звичай оприлюднюють після того, як всі причетні вже повмирали.


Вам також можуть бути цікаві:

Довідка : Максуелізація

Рапорт Чилкота оприлюднять у червні - липні

Звіт Чилкота критикуватиме не тільки найвпливовіших

Кемерон вимагає графік розслідування іракської війни

Чилкот каже, що йому не потрібно додаткових працівників

Розслідування Чилкота: Кемерон втрачає терпіння

Виглядає що звіт Чилкота не оприлюднюватимуть ще цілий рік

Корбин обіцяє вибачитись перед британцями за Ірак

Ветерани іракської війни можуть зазнати переслідуваньджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36251346
google+ icon    facebook icon