Перелік всіх новин

Двом чоловікам, які відсиділи за ніщо відмовлено у компенсації

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсДвоє чоловіків, Sam Hallam з Лондона, що відсидів 7 років за вбивство та Victor Nealon, з графства Уорсесташиа (Worcestershire), який відсидів 17 років за спробу зґвалтування, як пізніше виявилось відсиділи за ніщо, все одно втратили свою битву за компенсацію.

Обидва чоловіки були звільнені зі свого ув'язнення після того, як апеляційний суд вирішив, що нові свідчення поклали під сумнів їх причетність до злочинів, у яких їх було звинувачено.

Попри це, судді, які засідали у Лондоні відхилили їх звернення за сплату їм компенсації.

Адвокат Віктора Нілона сказав, що: "дане рішення є дуже хибним, як з моральної так і з легальної позицій".

Адвокати обох чоловіків заявили, що подаватимуть апеляцію.

Пол Мей, що керує кампанією за звільнення Сем Голем, сказав: "Це дуже сумний день для правосуддя та презумпції невинності. Черства та бездушна відмова Міністерства Юстиції у компенсації невинній людині є справжнім соромом.".

Після того, як у 2014 році попередній коаліційний уряд вніс у законодавство зміни про те, що тепер компенсацію за помилкове засудження можуть отримати тільки тоді, коли буде доказано, що їх невинність є "поза будь-якими розумними сумнівами того, що вони не вчинили злочину".

Сем Голема було довічно ув'язнено у 2005 році з мінімальним терміном 12 років за вбивство Essayas Kassahun, яке він нібито скоїв у 2004 році. Проте, у травні 2012 року, судді апеляційного суду вирішили, що тодішнє звинувачення не було переконливим та мало сумніви через нові докази.

Проте, Міністерство Юстиції (Ministry of Justice) відхилило прохання про компенсацію за судову помилку у 2014 році на тому ґрунті, що "нові докази не цілковито заперечували його стосунок до злочину".

Віктор Нілон був засуджений до довічного ув'язнення та відсидів 17 років за спробу зґвалтування жінки у місті Redditch у 1996 році.

Проте, його звинувачення потрапило під сумнів у 2013 році після того, як результат тесту ДНК вказав, що ґвалтівником був "якийсь інший чоловік", але не пан Нілон.

Проте, у червні 2014 року, Міністерство Юстиції також відхилило його прохання про компенсацію на тому ґрунті, що результати тесту ДНК, як заявили у міністерстві, "не показали, поза розумними сумнівами, що позивач не здійснив даного злочину".

Судді Лорд Суддя Burnett та Пан Суддя Thirlwall відхилили прохання про компенсацію обом чоловікам.

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсVictor Nealon було звільнено у грудні 2013 через нові свідчення тестів ДНК Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-33045706