Всі новини     Понеділок, 30 травня 2016 - 14:39

Тіньовий канцлер палко захистив європейських мігрантів

Тіньовий канцлер палко захистив європейських мігрантів

Чинний тіньовий канцлер Сполученого Королівства, пан Джон МакДонел, минулої суботи зустрівся з прихильниками табору за вихід Сполученого Королівства зі складу ЄС, де виступив з дуже гучною промовою на захист європейських економічних мігрантів.Пан МакДонел розповідав, що "британці насправді отримали надзвичайно багато користі від принципу вільного пересування людей в межах Євросоюзу" і розповідав про те, що великий притік європейських мігрантів на територію Британії, який спостерігався у останні роки, надзвичайно допоміг утримати економіку країни "на поверхні" у той час, коли головні європейські економіки понурились у чергову хвилю економічного спаду.

Він зокрема сказав: "Міграція у наш дім дуже часто утримує нашу економіку на поверхні і саме через те, що вона дозволяє нашим підприємствам заповнювати вакуум здібних та фахових працівників, який ми все більше та більше відчуваємо через швидке старіння нашого населення і ми самі ніяк не можемо заповнити цю порожнину. Я тут розмовляю, як онук ірландських мігрантів і маю вам сказати, що мігранти постійно підтримують британську економіку вже упродовж понад півтори сотні років. Я пишаюсь тим, що головним чином саме ірландські мігранти зробили надзвичайно вагомий внесок у створення та розбудову сучасної інфраструктури Британії, яка включає в себе залізницю та дороги, на яких ми з вами сюди приїхали та дуже багато будинків, у яких ми мешкаємо, працюємо та проводимо ці зустрічі. Ми маємо бути чесними та відвертими і маємо визнати, що якщо рівень міграції переходить розумні межі, це створює великі проблеми у питаннях інтеграції та створює часом надмірний тиск на наші державні служби, але ми можемо здолати ці проблеми. Є дуже багато свідчень, які показують, що мігранти набагато більше вносять у нашу економіку, ніж з неї беруть. Попри всі занепокоєння щодо міграції, всі свідчення показують, що у маленьких громадах наші люди все ж таки залишаються привітними. Наші державні служби, наша NHS та решту нашої інфраструктури, були б у надзвичайно великих проблемах, якби ми не мали у себе мігрантів з Європи.".

У своєму звіті, який надійшов після оприлюднення цьогорічного бюджету, у березні цього року, британське Бюро з Бюджетної Відповідальності (Office for Budget Responsibility, скор. OBR), яке здійснює контроль за витратами державних коштів, опублікувало звіт, який свідчив про те, що якби покладені центральним урядом цілі щодо зниження кількості мігрантів до рівня менше ніж сто тисяч на рік було досягнено, то для забезпечення балансу бюджету країни, було б необхідно значно підіймати податки та вдаватись до навіть ще більших бюджетних скорочень.

Пан МакДонел також розкритикував чинний уряд за те, що вони не достатньо серйозно переймаються чинним станом публічних служб і каже, що урядові варто було б змінити свій підхід у цьому питанні та активно взятися за допомогу тим сферам державних служб, котрі перебувають під найбільшим тиском.

Він каже: "Там, де у окремих сферах зростає тиск на публічні служби, простими рішеннями мають бути цільові урядові програми їх підтримки. Якщо бути відвертим, це ніяк не найвища математика.".

Напередодні, тіньовий секретар з питань внутрішніх справ, пан Andy Burnham (лейборист), також запропонував аби уряд спрямував додаткові кошти для допомоги публічним службам у ті регіони, де спостерігаються найвищі рівні міграції.

Даний виступ пана МакДонела збігся у часі з запуском ще однієї кампанії, яка має назву «Інша Європа Можлива» (Another Europe Is Possible). Ця кампанія агітуватиме за продовження Британією свого членства у Євросоюзі, але разом з цим, агітатори кампанії хочуть реформувати ЄС аби покращити його демократичну звітність та підвищити рівень соціального захисту пересічних європейців.

Упродовж останніх днів, після оприлюднення чергового звіту про рівень міграції за минулий рік, кампанія Vote Leave (виступає за вихід СК зі складу ЄС) знову зосередила всю свою увагу на питанні міграції, яке є чи не найголовнішою темою сьогоднішньої Британії. Агітатори кампанії дуже добре розуміють, що цим самим вони можуть схилити у свій бік дуже велику кількість британців, котрі ще остаточно не визначились, як мають голосувати на майбутньому референдумі.

В суботу, член Палати Громад, пані Priti Patel (консерваторка), яка є нащадком мігрантів з Індії, у своїй статті у вельми правому британському таблоїді «The Sun», різко розкритикувала такий високий рівень міграції, де назвала його "божевільним". Вона пише, що громадяни ЄС насолоджуються вільним в'їздом до Британії у той час, як громадяни третіх країн, як для прикладу Індії, постають перед фактом надзвичайних обмежень в отриманнях віз у Британію. Пані Патéл зокрема пише, що: "Людям з третіх країн незбагненно важко отримати дозвіл на в'їзду у Сполучене Королівство і тільки тому, що будь-який європеєць чи європейка можуть сюди їхати, коли їм заманеться.".

Референдум за вихід Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу відбудеться 23 червня цього року.


Подібні теми:

Чиста міграція зросла до 333 тисячі

Життя біженців у Калей - Джунглі 2

Лейбористи пропонують радикально нову економіку

George Osborne: Брекзит вдарить по цінах на житло

Michael Gove: членство у ЄС збільшить населення на 5 мільйонів

У Британії зафіксовано рекордну кількість працівників з ЄС

Никол? Стóрджин знизила умови для другого референдумуджерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/john-mcdonnell-gives-spirited-defence-of-immigration-a7054096.html
google+ icon    facebook icon