Всі новини     Вівторок, 31 травня 2016 - 11:51

Британці мочаться в штани - нема грошей на туалети

Британці мочаться в штани - нема грошей на туалети

Дані, які було отримано через право на вільний доступ до інформації, показують, що за останні десять років на британських вулицях зачинили 1'782 громадські туалети, котрі перебували у відповідальності місцевих рад.Десять територій Англії, серед яких місто Newcastle, місто Merthyr Tydfil (південний Уельс) та район Wandsworth, що у південному Лондоні, на даний час вже не мають жодного громадського туалету.

У Асоціації Місцевих Урядів Англії (LGA) кажуть, що місцеві ради намагаються утримувати туалети відчиненими, але через останні бюджетні скорочення, просто не можуть цього робити.

Публічні чи громадські туалети існують у головних громадських місцях на території Сполученого Королівства вже упродовж 150 років. Проте, останнім часом, головним чином через те, що чинне законодавство не зобов'язує місцеві ради забезпечувати свою територію публічними туалетами, дуже багато з них зачиняються. Їх будівлі та території дуже часто продають приватним підприємцям, котрі перетворюють їх на інші заклади.

У місцевих радах кажуть, що через значні бюджетні скорочення, просто не можуть дозволити собі утримувати ці туалети.

Речник Британської Туалетної Асоціації (British Toilet Association), пан Raymond Martin, каже, що забезпечення туалетами є справою здоров'я, добробуту та соціальної рівності. За його словами: "Це перш за все, справа людської гідності та пристойності. Ми ж не хочемо аби люди були змушені обпісювати стіни наших будинків чи обмочувати вулиці наших міст.".

Більшість зачинених туалетів було або зруйновано, або залишено порожніми, де було просто зроблено зовнішнє косметичне оформлення. Окремі було цілковито перебудовано новими власниками.

Англомовна абревіатура WC за звичай означає (Water Closet - водяний унітаз). Проте, недавно, у південному Лондоні, у районі Clapham, один з громадських туалетів було продано за умови, що на ньому залишаться літери WC. Ці літери там справді залишились, але тепер вони означають «Wine and Charcuterie» (вино та гастрономія), бо будівлю було цілковито перебудовано і від недавна там розташувалась крамниця, власники якої викупили будівлю, де колись, упродовж 40 років, був публічний туалет. Будівлю було продано на умовах, що на ній мусять залишатись літери WC і що, якщо хтось туди зайде з проханням про туалет, йому чи їй не буде у цьому відмовлено.

Власник крамниці, пан Jayke Mangion, каже, що: "Якщо хтось сюди заходить з проханням туалету, ми ніколи не відмовляємо. Це трапляється щодня і вельми часто.".

Дуже часто, за межами Британії, коли люди мають намір відвідати Сполучене Королівство, їм кажуть, що якщо їм потрібний туалет, то його можна знайти у кожному пабі чи подібному закладі, де їм ніколи не відмовлять. Проте, це твердження є вельми далеким від реальності.

У Британії ви не завжди знайдете туалет, навіть у великих супермаркетах. Проста логіка стверджує, що якщо ніде нема туалету, то туалет усюди.

Пані Joan Dean, у своїй співбесіді з телеканалом БіБіСі 1, у програмі «Сніданок», розповіла як одного разу їй стало жахливо соромно, коли її чоловік, який хворіє хворобою Паркінсона, був змушений мочитись у власні штани, після того, як вона ніяк не могла знайти для нього туалет, під час їх подорожі до Levenshulme, що у місті Манчестер, де за останні 10 років було зачинено 18 громадських туалетів. Вона розповідала про те, що коли зверталась з проханням відвідати туалет у місцевих крамницях, їй всюди відмовляли.

Вона зокрема сказала: "Публічні туалети ..., як так можна ..., де б ви не пішли, ви не можете їх знайти. А скільки у цій країні таких людей? Це просто жахи. Я б не хотіла аби ще хтось пережив те, що довелось пережити нам.".

Журналісти БіБіСі звернулись за даними про публічні туалети до 435 місцевих рад. Відповіді надійшли від 331 місцевої ради.

З тих, що відповіли, можна зробити висновок, що 22 місцеві ради на даний час мають у своїй відповідальності тільки один туалет. До цього переліку входять Манчестер, Стокпорт та Темуорз.

Найкращими територіями щодо публічних туалетів є ті, де найбільше туристів.

У графстві Корнуол є 65 публічних туалетів. У графстві Пемброукшиа їх 73. Найбільше їх має Гайлендська місцева рада (Highland Council), що у північній Шотландії. Там 127 публічних туалетів, обслуговування яких, за словами речників місцевої ради, коштує один мільйон фунтів щорічно.

Від 2011 року, кожні 4 з 5 місцевих рад скоротили витрати на публічні туалети. Загалом, витрати на обслуговування громадських туалетів, скоротилось на 21 мільйон фунтів, якщо брати все королівство.

Якщо місцеві ради направду не мають грошей, тоді чому дуже часто зарплата голів багатьох цих рад перевищує зарплату прем'єр-міністра Великої Британії, яка наразі складає приблизно 160 тисяч фунтів.


Довідка:

графство Корнуол

Шотландія

графство Пемброукшиа


Подібні статті:

93-Річну залишили жити у тваринних умовах

Рекордна кількість ям на британських дорогах

Місцеві ради видають колишнім працівникам тисячі «ордерів

Місцеві ради не змінюють проданих будинків новими

Доброчинність - найкращий бізнес у Британії

Місцеві ради вимагають повноважень карати за сміття

Литовські мігранти починають судовий процес проти своїх ...джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-shropshire-36414753
google+ icon    facebook icon