Перелік новин
24.06.2016 - 16:01

Карней ☀ 130 мільярдів для заспокоєння ринків

Карней ☀ 130 мільярдів для заспокоєння ринків

Голова Банку Англії (національний банк Сполученого Королівства), пан Марк Карней виступив сьогодні зі зверненням, у якому зробив запевнення, що результат вчорашнього голосування жодним чином не має похитнути потугу та стабільність британської економіки.Пан Карней зокрема сказав:

"Люди Сполученого Королівства проголосували за те аби вийти зі складу Європейського Союзу.

Неминуче, що результатом цього стане період невизначеності та підрегулювань на ринках.

На початковій стадії не буде жодних змін у тому, як люди подорожують, чи у тому, як пересуваються наші товари та послуги.

Сполученому Королівству буде потрібно певний час на те, аби заново налагодити стосунки з Європою та рештою світу.

Помірі просування цього процесу, ми можемо очікувати певний рівень економічної та ринкової нестабільності.

Проте, ми дуже добре до цього підготовлені. Міністерство Фінансів та Банк Англії працюють у тісній співпраці над плануванням непередбачених ситуацій, а канцлер і я особисто, упродовж минулої ночі та сьогоднішнього дня, так само постійно працюємо у тісному контакті одне з одним.

Банк Англії не вагатиметься застосувати додаткові заходи, як тільки виникне будь-яка необхідність під час підрегулювань на ринках та подальшого розвитку економіки СК.

Ці підрегулювання будуть підтримуватись пружною фінансовою системою Сполученого Королівства, яку Банк Англії постійно зміцнював упродовж останніх семи років.

Величина накопиченого капіталу нашими банками, на даний час у десять разів вища, ніж коли вона була у часи перед минулою фінансовою кризою.

Банк Англії неодноразово проводив стерс-тести наших банків з метою перевірки їх готовності до сценаріїв, які є набагато суворішими ніж той, перед обличчям якого зараз стоїть наша країна.

У результаті всіх цих дій, банки СК додатково накопичили капіталу на суму понад 130 мільярдів фунтів і на даний час володіють капіталом в сумі понад 600 мільярдів фунтів.

Для чого це потрібно?

Цей істотний капітал та величезна його ліквідність (текучість), надають нашим банкам неабияку гнучкість, яка їм потрібна для того аби вони були спроможні й надалі забезпечувати позиками підприємства та домогосподарства СК, та навіть у найважчі часи.

Більше того, як запасний хід, та для підтримки ринкових операцій, Банк Англії стоїть напоготові вливання ще 250 мільярдів фунтів додаткових фондів.

Банк Англії також має повну спроможність забезпечити істотний рівень ліквідності у іноземній валюті, якщо у цьому виникне необхідність.

Ми очікуємо, що заклади вибиратимуть з цих фондів якщо, та коли необхідно. Ми очікуємо, що вони черпатимуть свої власні ресурси, якщо це буде потрібно, з метою забезпечення кредитування, підтримки ринків та забезпечення фінансових послуг для чинної економіки.

Упродовж найближчих тижнів, Банк буде здійснювати оцінку економічної ситуації та розглядатиме можливість застосування додаткових заходів.

Кілька місяців тому, Банк оцінював ризики, пов'язані з результатами референдуму, де найсуттєвішими були ризики для фінансової стабільності на внутрішньому ринку країни.

Для пом'якшення цих ризиків, Банк Англії запровадив значні заходи для непередбачуваних ситуацій.

Серед них заходи, спрямовані на запевнення, що ядро нашої фінансової системи має достатній рівень накопиченого капіталу, ліквідне та міцне.

Всі ці ресурси підтримають функціювання ринку у випадку непередбачених ситуацій."


Також читайте:

Банк Англії вперше за більше ніж десять років підняв відсоткову ставку

Уряд СК повернув всі гроші які заплатив за порятунок Lloyds

СК виходить з ЄС

Дейвид Кемерон йде у відставку

Помилковий лист Банку Англії - аналіз наслідків виходу є ЄС

Національний банк залишив відсоткову ставку без змін


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36618560Всі новини