Всі новини     Субота, 25 червня 2016 - 10:56

Брекзит ☀ Що далі ☀ Політика

Брекзит ☀ Що далі ☀ Політика

Попри те, що у відповідальності пана Дейвида Кемерона було залишатись на своїй державній посаді, він оголосив, що має намір піти у відставку цієї осені, через те, що він не вважає себе тим "капітаном", який здатний правильно вести країну у позаєвропейський світ.Нового лідера консерваторів, який також стане наступним прем'єр-міністром, має бути обрано у вересні цього року.

Згідно з чинними правилами консервативної партії, члени Палати Громад від консервативної партії проведуть серію голосувань, після чого має залишитись два найбільш популярних кандидати на цю посаду. З цих двох кандидатів, члени консервативної партії обиратимуть того, хто стане їх лідером та прем'єр-міністром. Цю систему застосовували також тоді, коли обирали пана Дейвида Кемерона у 2005 році.

Чинний лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, у даний час також перебуває під все більшим тиском відходу у відставку з боку своїх однопартійців. Два члени Палати Громад вчора подали офіційну пропозицію висловити йому недовіру у зв'язку з тим, що він, на їх погляд, не проявив достатніх лідерських здібностей під час кампанії до референдуму.

Це не є формальним механізмом усунення п. Корбина і навіть, якщо голосування проти нього відбудеться, він, радше за все, зміг би його пережити. Проте, критики п. Корбина сподіваються, що їх пропозиція змусить його піти у відставку самовільно. Вони також сподіваються, що це зможе пришвидшити формальний виклик йому, як лідерові партії. Для задіяння механізму формального виклику потрібно аби принаймні п'ятдесят членів Палати Громад, котрі одночасно є членами лейбористської партії, написали звернення до генерального секретаря партії, а новий претендент на посаду голови партії заявив про себе та отримав достатній рівень підтримки серед членів партії.

З цього приводу вчора вже висловився тіньовий канцлер і дуже близький соратник пана Корбина, пан Джон МекДонел, коли він кинув виклик потенційним претендентам заявивши, що навіть, якщо п. Корбина спробують "попхати" на перевибори лідера партії, він все одно їх виграє через те, що має дуже велику підтримку серед простих членів партії.

Проте, сьогодні зранку, пан Корбин вже заявив, що не має жодних намірів йти у відставку, порадив всім "розпаленим" заспокоїтись та продовжувати працювати на "покращення життя людей Британії".

Дані перепалки у вищих ешелонах лейбористів триватимуть ще певний час і наразі важко сказати, до чого вони призведуть. Найбільшою проблемою тут є те, що лейбористська партійна еліта ніколи не хотіла і не хоче бачити своїм лідером п. Корбина, але всупереч їх бажанням, його дуже хочуть бачити своїм лідером прості члени та активісти партії. Хто з них врешті-решт переможе, покаже час. На минулорічних виборах лідера партії, пан Корбин отримав підтримку більше ніж 60% членів, а це є вельми потужним мандатом.

Окрім цього, понеділок буде дуже жвавим днем у британському парламенті, де почнеться дискусія про аспекти виходу СК зі складу ЄС. Процес виходу не такий вже й гладкий. Парламентарям доведеться проходити крізь все законодавство ЄС, яке загалом займає десь 80 тисяч сторінок, серед яких різні угоди, домовленості, акти та інші документи. Їм доведеться вирішувати, котрі з них залишати, котрі змінювати, а котрі викидати. Парламентарі також мусять ратифікувати згоду про вихід СК зі складу ЄС.

Голосування за Брекзит спричинило також запал емоцій між різними частинами Сполученого Королівства та знову поклало під сумнів його цілісність. У Націоналістичній Партії Шотландії ще під час кампанії застерігали, що, голосування за вихід суперечатиме волі людей Шотландії, що у свою чергу ініціює новий референдум за незалежність Шотландії від Сполученого Королівства.

Про його "дуже велику ймовірність" вчора також заявила і перший міністр Шотландії, пані Сторджин. Її попередник, пан Алєк Селмонд пішов навіть ще дальше і сказав, що другий референдум у Шотландії може відбутись вже упродовж наступних двох, двох з половиною років, у залежності від того, як довго СК виходитиме з ЄС.

Тут, однак, не все так гладко. Шотландським націоналістам, котрі на минулих виборах до Голируду не змогли отримати більшість, тепер буде набагато важче домовитись про проведення другого референдуму. Не існує також і великих гарантій того, що Шотландію буде дуже швидко прийнято до складу ЄС. Попри ці потенційні перешкоди, політичних здібностей пані Сторджин не варто недооцінювати. Рейтинг її популярності серед шотландців залишається вельми високим.

Кілька хвилин тому, голова шотландського уряду, пані Никола Сторджин заявила, що на наступному тижні починає з Брюсселем "негайні перемовини" про "захист місця Шотландії у ЄС". Вона повідомила про це після зустрічі шотландського кабінету, яка мала місце у офіційній резиденції пані Сторджин, у будинку Bute House, у місті Edinburgh.

У політичній площині, як відлуння результату референдуму також виходить на поверхню й питання Північної Ірландії та її стосунки з південною сусідкою, тобто з ірландською республікою, котра є членом ЄС і з котрою не існує жодного прикордонного контролю. Кордон між північною та південною Ірландіями є єдиним сухопутним кордоном між СК та ЄС. Цей кордон залишається без жодного контролю ще від 1922 року.

Під час кампанії референдуму, прихильники ЄС попереджували про те, що Брекзит може спричинити встановлення контролю на кордоні між двома Ірландіями. Вчора, ірландський уряд заявив, що питання цього контролю є найважливішим у перемовинах про вихід СК з ЄС.

Люди Північної Ірландії на цьому референдумі проголосували на користь ЄС. Це змусило одну з найвпливовіших партій Північної Ірландії, партію Шин Фейн, вчора зробити заяву, що вона виступатиме за злучення Північної Ірландії з республікою Ірландією. У центральному уряді СК цю можливість дуже швидко відхилили. Проте, якщо Джин виходить з пляшки, загнати його назад дуже важко.

Ще однією проблемою Сполученого Королівства загалом є його молоді люди, котрі висловили підтримку продовженню членства ЄС на всій теритрії королівства, у співвідношенні 72% за ЄС, а 28% проти. Ці молоді люди народились та виросли у європейській спільноті. Вони не знають іншого життя. Молоде дівча хоче застрибнути у літак чи потяг у Лондоні і зістрибнути з нього у Парижі, Венеції чи де-інде і останнє, що є у неї в голові, це те чи має вона візу чи навіть паспорт, чи не має. Вона радше за все навіть і ніколи не чула слово віза.

Багато з них тепер заявляють, що взагалі не розмовлятимуть зі своїми батьками, котрі голосували за вихід, тобто проти своїх дітей.


Також читайтеСторджин ☀ Майбутнє Шотландії у Європі

Дейвид Кемерон йде у відставку

СК виходить з ЄС

Референдум ☀ Корбин закликає лейбористів залишатись у ЄС

Референдум : прихильників виходу на 6 відсотків більше

Вибори 2016 : У Північній Ірландії майже без змін

Результати виборів до Голируду


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36420148Всі новини