Всі новини     Субота, 25 червня 2016 - 11:46

Брекзит ☀ Що далі ☀ Економіка

Брекзит ☀ Що далі ☀ Економіка

Брекзит спричинив метушню на практично всіх світових ринках. Індекс Футсі 100 [FTSE 100], відразу після початку торгів лондонської фондової біржі, пірнув на цілих 8%. Найбільше сповзали акції банків та будівельних компаній.Акції Barclays та RBS сповзли на цілих 30%. Проте, згодом гравці та інвестори дещо очухались і врешті-решт, Футсі відновив свою вартість, проте наприкінці торгової сесії зупинився на 2.8% нижче, що також є вельми погано, але не настільки, як це було вранці. Схожу ситуацію можна було спостерігати також з індексом Футсі 250 (250 найбільших компаній у переліку лондонської біржі). Цей індекс спочатку пірнув на майже на 11%, але потім дещо відійшов, проте також зачинився на 9% нижче ніж попередньо.

Подібну ситуацію можна було спостерігати також з рухом курсу фунта. У четвер ввечері, після зачинення виборчих дільниць, після того, як екзитпол під назвою «YouGov» повідомив про те, що Залишаємось набере 52%, а Виходимо набере тільки 48%, курс британської валюти до долара перейшов позначку 1.50. Проте, упродовж вельми цікавої ночі, вартість фунта почала сповзати і на ранок у п'ятницю вже складала 1.32 (падіння понад 10%). Такий курс останнього разу бачили ще у 1985 році. У 1992 році фунт, упродовж одного дня, сповз на 4%, коли пан Джордж Сорос "залмав" Банк Англії, на чому заробив мільярд. Цей день тоді назвали «Чорною Середою».

Проте, упродовж п'ятниці, після того, як Голова Банку Англії, п. Марк Карней, запевнив та заспокоїв світ, нагадавши, що вони мають справу з "супер заможною" економікою світу, курс фунта дещо відійшов і на завершення торгових сесій склав 1.36, що все одно є на 9% нижчим ніж попереднього торгового дня. Таким чином, вчорашній день можемо вже називати Чорною П'ятницею.

За майже чотири тижні до завершення шкільних занять та початку літніх канікул, такий низький курс британської валюти є останньою турботою, яка потрібна британцям. Цей курс витягне з кишені мандрівників, котрі прямують у відпустку за межі СК, принаймні додаткових десять відсотків важко зароблених грошей. Тут також варто звернути увагу на те, що при таких обставинах, агенції подорожей дуже часто додатково підіймають ціни задля власного збагачення, але мотивують це надто нестабільною ситуацією.

Сьогодні стало відомо, що рейтингова агенція «Муді» понизила рівень кредитної спроможності СК та змінила його на негативний. Це означає, що державні облігації СК, тобто державні запозичення, тепер матимуть більші відсотки.

Найближчим часом британцям варто очікувати зростання цін на пальне. Про це вчора заявив голова Асоціації Продавців Нафтопродуктів (Petrol Retailers Association) пан Brian Madderson, коли він сказав, що після вихідних, коли заправки отримуватимуть нові поставки.

Є також повідомлення про те, що можуть почати сповзати ціни на житло. Проте, інші фахівці кладуть цю думку під сумнів через те, що у СК продовжує спостерігатись велика нестача житла на ринку, як первинному (нове житло), так і вторинному (старе).


Також читайте:

У Лондоні сповільнюється зростання цін на житло

БЮДЖЕТ 2017

СК виходить з ЄС

Дейвид Кемерон йде у відставку

Помилковий лист Банку Англії - аналіз наслідків виходу є ЄС

Національний банк залишив відсоткову ставку без змін

Референдум ⁑ лідери 1280 підприємств закликають залишатись

Найвпливовіші боси підтримують кампанію «Залишаємось»

За останні 12 місяців ціни на житло зросли на 8.2%


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36420148Всі новини