Всі новини     Субота, 25 червня 2016 - 12:32

Брекзит ☀ Що далі ☀ Стосунки з ЄС

Брекзит ☀ Що далі ☀ Стосунки з ЄС

Всі, без винятку, лідери країн ЄС хотіли аби СК залишалось частиною союзу і несподіваний вибір британців на материку зустріли з неабиякою прикрістю.В результаті цього, цими днями відбуваються чисельні зустрічі між керівниками країн-членів ЄС різних рангів. Ці зустрічі мають місце, як у самому Брюсселі, так і у інших частинах Європи. Найголовнішою з них буде зустріч між лідерами Німеччини, Франції та Італії, яка відбудеться в понеділок.

Президент Європейської Ради, пан Дональд Туск, закликав до тіснішого єднання решти 27 країн ЄС та заявив, що вибір британців є історичним, але ніяк не є моментом для істерики.

Канцлер Німеччини, пані Анґела Меркель назвала результат референдуму "прикрим" та "моментом занепокоєння" для ЄС.

Декілька високопосадовців ЄС та лідери окремих країн-членів, вже висловились за те, аби Сполучене Королівство якомога раніше ініціювало Статтю 50 та почало перемовини про умови виходу зі складу ЄС. Про це вчора заявив навіть сам пан Юнкер.

Наразі дуже важко сказати, як надалі розвиватимуться стосунки між СК та ЄС. Так само важко сказати, коли все ж таки почнуться перемовини про вихід. На весь цей процес може піти багато років. У Британії такі речі відбуваються надзвичайно повільно. Тут ніхто ніколи нікуди не квапиться. Окремі британські політики подейкують, що сам початок перемовин може початись не раніше наступного літа, після президентських виборів у Франції.

Процес виходу визначений у 50-й статті Лісабонської Угоди, яку останнього разу змінювали у 2009 році. Цю статтю ще ніколи не доводилось задіювати. Пан Кемерон вчора сказав, що цим має займатись новий прем'єр-міністр і саме він вирішуватиме, коли ініціювати цю статтю, тобто офіційно повідомляти Раду Європи. Річ в тім, що від початку ініціювання Статті 50, Сполучене Королівство вже буде усунуто від прийняття рішень ЄС на найвищому рівні. Тобто, будь-які рішення ЄС будуть прийматись вже без участі СК. Ці перемовини мають завершитись через два роки після ініціювання даної статті. Проте, багато аналітиків впевнені, що на це піде багато більше часу.

Навіть самі учасники кампанії «Виходимо» кажуть, що не варто покваплюватись з ініціюванням Статті 50. Вони закликають спочатку проводити неформальні зустрічі з лідерами та представниками різних країн ЄС, тобто, як кажуть, Британія вже починає "тягнути ноги".

Наразі з упевненістю можна сказати, що починається період "торгівлі" між СК та ЄС, де кожний тягнутиме у свій власний бік та виторговуватиме для себе найвигідніші умови. Виграє той, хто виявиться розумнішим.


Також читайте:

Брекзит ☀ Що далі ☀ Економіка

Брекзит ☀ Що далі ☀ Політика

Брекзит ☀ Що далі ☀ міграція

Лейбористи підтримують проведення референдуму

Лісабонська Угода ☀ Стаття 50

Референдум : У Лондоні на Темзі морський бій


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36420148Всі новини