Всі новини     Субота, 26 червня 2016 - 06:33

Понад 4 мільйони підписали петицію про новий референдум ЄС

Мільйон людей вже підписали петицію про новий референдум ЄС

Буквально за кілька днів, петицію, яка закликає до нового референдуму за перебування Сполученого Королівства у складі Євросоюзу, вже підписало понад чотири мільйони людей.Після того, як петиція набирає понад сто тисяч підписів, її мусить бути розглянуто у парламенті.

Петицію було ініційовано після завершення підрахунку голосів позавчорашнього референдуму, коли виявилось, що СК постало перед фактом виходу з членства Європейського Союзу.

Переважна більшість голосів у Лондоні, Кембриджі, Оксфорді, Брайтоні, Шотландії та Північній Ірландії, була за продовження членства у ЄС.

Петицію започаткував пан William Oliver Healey. У ній йдеться: "Ми, ті хто тут підписався, закликаємо Уряд Її Величності застосувати правило, яке визначає, що, якщо «Виходимо» або «Залишаємось» набирає менше ніж 60%, при явці менше ніж 75%, тоді скликається ще один референдум.".

На позавчорашньому референдумі явка виборців склала 72.2%. Кількість голосів за вихід склала 52%.

Варто нагадати, що на шотландському референдумі у 2014 році явка виборців становила 84.6%.

Сьогодні на сайті петицій була така величезна навала підписантів, що його сервер не витримав, застиг і його довелось перезавантажувати. За словами БіБіСі, такого величезного напливу підписантів на сервері Палати Громад ще не було за всю історію його існування.

Виявляється що минулий референдум врешті-решт розбудив молоде покоління, котре аж вчора почало розуміти, що воно наробило, коли не прийшло голосувати у четвер.

Лідер партії Юкип, п. Найджел Фараж, який був активним учасником кампанії Виходимо, ще у травні цього року заявляв, що якщо Залишаємось виграє, але буде мала різниця в голосах, тоді має бути повторне голосування.

Система парламентських петицій перебуває у відповідальності парламентського Комітету Петицій (Petitions Committee), який є відповідальним за те, аби кожній петиції, яка набирає понад сто тисяч голосів, було виділено дебати у Палаті Громад.

Наступне засідання цього комітету відбудеться у вівторок.

У ще одній петиції, яка звертається до Мера Лондона, п. Садик Хана, йдеться про те, аби оголосити англійську столицю "незалежною від СК територією та подати окрему від СК заявку на долучення до Євросоюзу".

Цю петицію вже підписали більше ніж сто шістьдесять тисяч людей і її також буде розглянуто у парламенті.

Цю петицію започаткував пан James O'Malley. У ній йдеться: "Лондон є міжнародним містом, і ми хочемо залишатись у серці Європи. Стаємо перед фактом - решту країни не погоджується. Відтак, замість того, аби пасивно агресивно голосувати одне проти одного на кожних виборах, давайте зробимо офіційне розлучення і приєднаємось до наших друзів на материку.".

Пан Хан вже заявив, що не має жодних сумнівів щодо того, що Лондон продовжуватиме "бути успішним містом" і також закликав СК залишатись частиною єдиного ринку. Щодо петиції, він її ще наразі не коментував.

Про результати щодо цих двох петицій стане відомо, мабуть після вівторка.

На неділю ранок, число підписів вже складає: 2'792'722.


Довідка:

Сторінка підпису петиції за повторний референдум

Сторінка підпису петицій до Садик Хана

Сайт петицій центрального парламенту та уряду СК


Подібні статті:

СК виходить з ЄС

Сторджин ☀ Майбутнє Шотландії у Європі

Брекзит ☀ Що далі ☀ міграція

Брекзит ☀ Що далі ☀ Політика

Брекзит ☀ Що далі ☀ Економіка

Мером Лондона вперше став мусульманин


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36629324Всі новини