Всі новини     Середа, 29 червня 2016 - 20:39

Уряд перегляне Суверенний Ґрант

Уряд перегляне Суверенний Ґрант

Британський уряд, разом з Букингемським Палацом, переоцінить суму коштів, яку королева отримує від платників податків Сполученого Королівства.На даний час Суверенний Ґрант [Sovereign Grant] складає 15% від прибутку, який надходить від землі та нерухомості Коронного Маєтку, який виплачується королеві, кожні два роки.

Коронним Маєтком [Crown Estate] є підприємство незалежної комерційної власності, яке володіє найбільшою кількістю власності на території Сполученого Королівства. Переважна більшість статків Коронного Маєтку розташована в Лондоні, але маєток також володіє власністю у Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії.

Маєток включає в себе такі відомі маєтки, як Великий Уиндзорський Парк (Windsor Great Park), який розташований біля Лондона, на межі між графствами Беркшиа і Сарей та іподром Ascot, де відбуваються відомі щорічні королівські кінні заїзди, який також розташований у графстві Беркшиа.

Площа Великого Уиндзорського Парку становить 2'200 гектарів, або 20.2 км².

Проте, найбільшою часткою у Коронному Маєтку є житло, комерційні офісні приміщення, крамниці, бізнеси та великі торгові парки, які представляють собою великі території, де згуртовано багато супермаркетів та інших великих крамниць.

Коронний Маєток було засновано у 1760 році, коли між монархом та парламентом було погоджено, що надлишок прибутку від маєтку корони буде передаватись державній казні, за що монарх отримуватиме щорічну оплату у розмірі 15% від прибутку з цього маєтку.

Коронний Маєток є власністю монарха (короля або королеви) упродовж всього часу їх панування, але він (чи вона) не має права його продавати. Всі прибутки від цього маєтку йдуть у державну казну. За це з державної казни монарх отримує назад 15% від прибутку з цього маєтку. Ця сума відома, як Суверенний Ґрант.

Британський монарх є фактично найбільшим власником землі у світі. Монархові належить первинне право на всю землю на території Сполученого Королівства та великі території у країнах Співдружності [Commonwealth] (окремі країни колишньої Британської Імперії), тобто Імперія нікуди не зникала, а просто перетворилась з політичної на економічну.

Це означає, що якщо ви володієте маєтком у Британії, фактичне право на землю, на якій розташований ваш маєток, має британський монарх, навіть якщо ваш маєток є вашою "безумовною власністю" [freehold]. Це також означає, що ви не маєте права на будь-які ресурси під вашим маєтком.

Якщо чинна формула нарахування ґранту залишатиметься без змін, тоді сума ґранту, яка у цьому році складає 43 мільйони фунтів, у 2017 році вже складатиме 45 мільйонів.

Згідно з минулорічним звітом, Коронний Маєток отримав прибуток у розмірі 12 мільярдів фунтів, що вказує на зростання прибутку на 9.7%, якщо порівнювати з прибутком позаминулого року.

Упродовж кількох останніх років, сума грошей, яку отримує британська королева, як Суверенний Ґрант, зросла на 38%. У 2012 році ця сума становила 31 мільйон фунтів. На даний час ця сума складає 43 мільйони.

Перегляд або переоцінка Суверенного Ґранту проводиться представником уряду та представником монарха, кожні п'ять років.

Річний звіт за 2015-2016 роки, який було оприлюднено сьогодні, показує, що монарх коштує британським платникам податків 40.1 мільйон фунтів щорічно. Понад 16 мільйонів фунтів витрачається на підтримку королівських маєтків та інших будівель.

Згідно зі звітом за минулий рік, офіційні витрати королеви та королівської сім'ї на різні подорожі коштували платникам податків 4 мільйони фунтів, що на один мільйон менше, ніж у позаминулому році.

За даними цього ж звіту, Коронний Маєток надіслав казні 304.1 мільйон фунтів, що є на 19.1 мільйон фунтів більше ніж за позаминулий рік. За словами аналітиків, це зростання відбулось завдяки оновленню приміщень лондонських вулиць Regent Street та St James's Street, де практично всі крамниці є власністю Коронного Маєтку. Практично всі приміщення цих вулиць забезпечили зростання прибутків від їх оренди.

Власністю Коронного Маєтку також є територія всього узбережжя Сполученого Королівства. Коронний Маєток також бачив значне зростання прибутків від оренди так званих вітрових ферм, які представляють собою вітрякові генератори електроенергії, які розташовано у водах, на багатьох частинах узбережжя СК.

Головна Оперативна Директорка Коронного Маєтку, пані Alison Nimmo, каже: "За минулий рік наші прибутки перевершили всі очікування.". До речі, пані Елисон розлучена та без дітей.

Звіт також показує, що приватні доходи сина королеви, Принца Чарлз, від його приватного маєтку, Корнуольського Герцогства, зросли на 3%, до 20.5 мільйонів фунтів за рік.

Корнуольському Герцогству [Duchy of Cornwall] належить багато маєтків, серед яких лондонський стадіон Овал, де грають у крокет та Острови Сіллі [Isles of Scilly], які розташовані неподалік графства Корнуол, а також ще понад 53 тисячі гектарів землі у 23 графствах Англії, головним чином південно-західної.

Додатково, від Суверенного Ґранту, Принц Чарлз отримує ще 1.4 мільйони фунтів.

А у цей самий час у Британії жахливе скрутне становище з державними фінансами та просто драконівські скорочення у практично всіх департаментах, окрім військового. Корону потрібно захищати.

Варто зазначити, що додатково до вище викладеного, цілковиті статки королеви точно не є відомі, бо чинне британське законодавство не вимагає від королеви оприлюднення всіх своїх приватних фінансів.


Довідка:

Два дні по аварії - чоловік королеви знову за кермом

У лондонських парках з'являться отари овець разом з вівчарами

Вибори 2017 : Маніфест (програма) Лейбористської Партії

Село у Йоркшиа купили за 20 мільйонів

Острови Сіллі

Співдружність Націй


Також читайте:

Два дні по аварії - чоловік королеви знову за кермом

У лондонських парках з'являться отари овець разом з вівчарами

Вибори 2017 : Маніфест (програма) Лейбористської Партії

Село у Йоркшиа купили за 20 мільйонів

День Співдружності: Королева закликає тісніше тулитись під

Зменшення соцвиплат може кинути 40 тисяч дітей за межу

Шотландія хоче припинити фінансування королівської сім'ї

Британським монархам доведеться тимчасово покинути Букінгемський палац

Елізабет ІІ святкує 90-річчя


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-36643314Всі новини