Перелік новин     Середа, 28 червня 2016 - 22:53

Сторджин утворила раду вивчення питання Брекзиту

Сторджин утворила раду вивчення питання Брекзиту

Перший Міністр Шотландії, пані Nicola Sturgeon створила раду фахівців, які надаватимуть їй поради, як діяти у питаннях пов'язаних з виходом Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу.Про це вона сьогодні повідомила під час свого виступу у Голируді (будинок шотландського парламенту).

Пані Сторджин, яка завтра відвідує Брюссель, сказала, що вона "абсолютно визначилась" щодо захисту стосунків між Шотландією та Європейським Союзом.

У Брюсселі вона матиме зустріч з Президентом Європейського Парламенту, паном Мартин Шульц. Вона також сподівалась на зустріч з Президентом Європейської Ради, паном Дональдом Туск. Проте, пан Туск сказав, що наразі ця зустріч недоречна.

Пані Сторджин повідомила членів шотландського парламенту, що "всі удари" результату британського референдуму за вихід з ЄС мають бути детально проаналізовані і шотландський уряд має зробити з цього відповідний висновок та намагатись самостійно вести діалог з ЄС про подальші взаємовідносини.

Головою новоутвореної ради, за словами пані Сторджин, буде професор Anton Muscatelli, який є віце-канцлером Університету Ґлезґоу. Рада налічуватиме 17 фахівців, серед яких будуть політики, економісти та фахівці з питань конституційного права.

Пані Сторджин пояснювала: "Члени цієї ради розглядатимуть вплив запропонованих змін у стосунках між ЄС та СК на інтереси Шотландії та надаватимуть поради міністрам шотландського уряду щодо того, як діяти у тих чи інших ситуаціях аби забезпечити найкращі шляхи захисту інтересів та цілей Шотландії.".

Щодо другого шотландського референдуму, пані Сторджин заявила, що "сьогодні" це питання не розглядається у нагальному порядку. Вона сказала, що розглядає цей варіант, як один з останніх ресурсів захисту інтересів людей Шотландії.

Пані Сторджин у своєму виступі також офіційно звернулась до мігрантів з ЄС, котрі мешкають на території Шотландії, і зокрема сказала: "Це ваш дім, нам потрібна не тільки ваша праця, нам також потрібен ваш розум, ваші цінності, ваша культура - нам потрібні ви.".


Також читайте:

Брекзит ☀ Що далі ☀ Стосунки з ЄС

Брекзит ☀ Що далі ☀ Політика

Сторджин ☀ Майбутнє Шотландії у Європі

СК виходить з ЄС

Нові повноваження Шотландського парламенту

Результати виборів до Голируду


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-36645355Всі новини