Перелік новин     П'ятниця, 01 липня 2016 - 21:51

Фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться

Фінансування студентів ЄС жодним чином не зміниться

Студенти з Європейського Союзу, котрі навчаються на території Сполученого Королівства, в цьому році продовжуватимуть отримувати студентські кредити.Про це повідомив Міністр Університетів, пан Jo Johnson, на своїй сторінці у мережі Туитер.

Важливо розуміти, що до тих пір, поки не розпочались перемовини Сполученого Королівства та ЄС про вихід, у житті громадян Євросоюзу, котрі перебувають на території СК, не буде жодних змін, тобто принаймні у наступні два з половиною роки.

Пан Джоу Джонсон також повідомив, що студенти ЄС, котрі вже навчаються в університетах на території СК, продовжуватимуть отримувати звичайну фінансову підтримку.

Компанія, яка займається забезпечуванням студентських кредитів, «Student Loans Company», оприлюднила сьогодні заяву, у якій запевнила студентів та заявників про те, що в цьому році не очікується жодних змін у їх фінансуванні.

За словами речників компанії, вони змушені були зробити цю заяву через надзвичайно велику кількість телефонних дзвінків з запитаннями, які пов'язані з результатом референдуму минулого тижня.

На своїй сторінці у Туитері, пан міністр написав: "СК вітає студентів з ЄС. Чинні студенти та нові заявники продовжуватимуть отримувати студентське фінансування упродовж їх наступного курсу.".

Багато британських університетів також звертались до уряду з проханням прояснити ситуацію, пов'язану з Брекзитом, яка стосується подальшого фінансування студентів у вищій освіті та подальше фінансування їх наукових проектів.

Британські університети отримують вельми круглі суми з бюджету Євросоюзу на різні науково-дослідні проекти.

Компанія Студентського Кредитування також повідомила, що сьогоднішнє запевнення стосується тільки наступного навчального року. Щодо фінансування студентів, котрі починають навчання у 2017 році, у компанії сказали, що повідомлять про це пізніше.

У минулому році, у британських університетах навчалось багато більше студентів з Китаю, ніж з країн ЄС, разом взятих.

Після референдуму, генеральна директорка Групи Расела [Russell Group], до якої входять двадцять найпрестижніших університетів СК, пані Wendy Piatt, сказала, що результат референдуму "створює суттєву невизначеність" щодо британської вищої освіти.

Вона сказала, що університети Групи Расела намагатимуться отримати запевнення від уряду що їх працівники та студенти, котрі на даний час навчаються та працюють в університетах, продовжуватимуть свою діяльність навіть після того, як СК почне перемовини про вихід з ЄС.

Найбільше, чим переймаються британські університети, це фінансуванням з бюджету ЄС, яке забезпечує виконання різних проектів та науково-дослідницької роботи взагалі. Звіт товариства під назвою «Royal Society» показав, що Сполучене Королівство є одним з найбільших отримувачів цих коштів.

Між 2007 та 2013 роками, СК отримало майже 9 мільярдів євро прямо з бюджету ЄС на подібні проекти а від уряду СК до ЄС на цю сферу надійшло 5.4 мільярди євро.


Також читайтеджерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-36641284Всі новини