Перелік новин     Середа, 06 липня 2016 - 14:01

Оприлюднено Звіт Чилкота

Оприлюднено Звіт Чилкота

Сьогодні, врешті-решт, побачив світ довгоочікуваний звіт комісії з розслідування втягування Британії у іракську війну у 2003 році, більше відомий, як Звіт чи Рапорт Чилкота.Сер Джон Чилкот, під час представлення звіту, виклав свої основні висновки, де також вказав на уроки, які потрібно вивчити з цього звіту.

Звіт Чилкота охоплює майже десять років рішень уряду Великої Британії від 2001 до 2009 року.

Звіт звертає увагу на рішення, які призвели до початку війни, та на те, чи британське військо було до неї належним чином підготовлене. Також звертається увага на те, як проводилась військова операція у Іраку та як відбувалось планування щодо завершення цієї війни.

Розслідування Чилкота прийшло до кількох головних висновків.

Сполучене Королівство долучилось до вторгнення в Ірак надто поквапливо, навіть попри те, що всі мирні шляхи роззброєння Іраку не було опрацьовано. Військове вторгнення у Ірак не було на той час єдиним можливим ресурсом. Судження щодо наявності та суворості потенційної загрози, яку несла зброя масового знищення Іраку, були представлені з такою впевненістю, яка ніколи не клалась під сумнів.

Дані розвідки про те, що Садам Хусейн продовжував виробляти хімічну та біологічну зброю, не піддавались жодному сумніву. Політика щодо Іраку базувалась на основі "бракованих даних розвідки". Дані розвідки не піддавались жодному сумніву і це було неправильно. Обставини, на основі яких приймалось рішення про те, що існує правова база для військового вторгнення в Ірак, "далекі від задовільних".

Було виділено надто мало часу для належної підготовки трьох військових бригад, котрі було дислоковано у Іраку. Ризики у проведенні військової операції не було "визначено та оцінено належним чином", що стало результатом нестачі устаткування під час операції.

Попри багатократні застереження, наслідки вторгнення були недооцінені. Планування та підготовка щодо після садімівського Іраку були "цілковито неадекватними".

Урядові не вдалось досягнути цілей, які він поклав перед собою перед вторгненням у Ірак. Понад 200 британських солдат загинули у результаті цього конфлікту. Іракські люди зазнали великих страждань. До липня 2009 року, загинуло принаймні 150 тисяч іракців. Справжня кількість людей мабуть набагато більша. Більше ніж один мільйон іракців стали переселенцями.

Звіт Чилкота вказує на уроки, які має бути вивчено з цієї війни. Звіт виявив, що колишній прем'єр-міністр Великої Британії, пан Тоні Блеєр, надто переоцінив свою можливість впливати на рішення США щодо Іраку. Звіт звертає увагу на те, що стосунки між СК та США не вимагають безумовної прихильності з боку СК. Рішення міністрів, яке спонукає до відвертих дебатів, є надзвичайно важливим, особливо тоді, кори це стосується озброєння та належного забезпечення власного війська.

У майбутньому, всі аспекти будь-якого вторгнення мають розраховуватись та оцінюватись належним чином та на основі належних дебатів.

Звіт Чилкота містить понад 2 мільйони слів. Ця стаття є першою та охоплює окремі головні пункти звіту.


У цій темі також читайтеджерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36721645Всі новини