Перелік новин     Середа, 06 липня 2016 - 23:44

ЧП ⁑ Уряд має гарантувати громадянам ЄС право залишатись у СК після Брекзит

ЧП ⁑ Уряд має гарантувати громадянам ЄС право залишатись у СК після Брекзит

Члени Палати Громад британського парламенту (ЧП) кілька хвилин тому проголосували за резолюцію, яка радить урядові Сполученого Королівства негайно гарантувати громадянам Європейського Союзу право на перебування на території СК після того, як Британія вийде з ЄС.Раніше, міністри та секретарі уряду заявляли, що не можуть дати таких гарантій до тип пір, поки такі ж самі гарантії не отримають громадяни Британії, котрі жиють та працюють на території інших країн ЄС.

Проте, сьогодні члени Палати Громад проголосували за резолюцію, яку було внесено лейбористами, яка закликає уряд СК виступити з офіційною заявою, яка надасть громадянам ЄС гарантії, що їм не буде наказано покидати Сполучене Королівство після того, як завершаться перемовини про вихід СК з ЄС.

За цю резолюцію проголосувало 245 парламентарів, тільки двоє утримались, а решту не були присутніми.

Дана резолюція не є обов'язковою, а радше дорадчою. Проте, така значна підтримка цього питання дає сигнал міністрам, що парламент готовий захистити всі права громадян ЄС.

Цікаво те, що одним з тих, хто підтримав цю резолюцію з боку Торі, є пан Борис Джонсон (консерватор), який був активним учасником кампанії Виходимо.

Уряд намагався уникнути цього голосування через надто ймовірну поразку, але цим скористались лейбористи, які використали для цього свій "день розгляду питань опозиції" у парламенті.

Тіньовий Домашній Секретар (секретар внутрішніх справ), пан Енді Борнем, під час дебатів, вчинив кілька нападів на пані Терізу Мей, коли звинувачував її в тім, що вона не хотіла дати гарантії громадянам ЄС. Він сказав, що вона дивиться на громадян ЄС, як на "розмінну копійку".

Він розкритикував відсутність пані Мей на цих дебатах та стверджував, що вона намагається задовольнити радикальних членів Консервативної партії на користь своєї підтримки на пост лідера партії.

Після голосування, пан Енді Борнем виступив з заявою: "Це перемога здорового глузду та пристойності. Якщо взяти до уваги цей результат, то тепер неможливо бачити, як уряд може повернути те, що тепер є цілковито зрозумілим. Теріза Мей має прийняти це рішення Палати та негайно підтвердити його офіційною заявою".


Також у цій теміБрекзит ☀ СК не буде зобов'язане платити за розлучення


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-36730222Всі новини