Всі новини     Понеділок, 11 липня 2016 - 13:12

Фунт може впасти навіть нижче долара

Фунт може впасти навіть нижче долара

Після референдуму за вихід Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу британський фунт почав неабиякі хвилювання.На даний час, курс британського фунта перебуває на найнижчому рівні за більше ніж тридцять років.

Проте, найбільші банки та фінансові інвестори застерігають, що фунт може впасти ще більше.

Нижчий курс валюти необов'язково є чимось поганим. Низький курс валюти є корисним для експортерів, на зразок виробників автомобілів, які продають їх закордон. Низький курс валюти означає, що їх товари за кордоном матимуть нижчу ціну і відтак стануть більш привабливими для місцевих споживачів.

З іншого боку, ті що отримують свою зарплату у фунтах, бачитимуть зниження вартості своїх доходів та матимуть меншу купівельну спроможність, коли виряджаються за кордон.

Проте, головним питанням тут є: наскільки низько може впасти фунт?

Спочатку подам кілька ведмежих, тобто песимістичних прогнозів.

Нижче рівності з американським доларом?

Пан Jim Rogers, який працює інвестором та головою інвестиційного фонду Rogers Holdings, каже: "Фунт впаде ще вельми низько. Він легко піде навіть нижче американського долара. Не в цьому році, але ще до того, як вся ця перипетія з виходом з ЄС завершиться. Людям варто хвилюватись. Гадаю, до кінця цього року, піде десь до $1.16 за фунт.".

Згідно з фінансовими даними компанії Bloomberg, швейцарський банк під назвою «Julius Baer» є добре відомий, як один з найакуратніших валютних прогнозистів.

Голова відділу досліджень валютних операцій цього банку, пан David Kohl, залишається найбільшим песимістом щодо курсу фунта і каже, що до кінця цього року, фунт може впасти до позначки $1.18.

Британська фінансова установа Standard Chartered каже, що курс фунта віддзеркалює ризики, перед якими на даний час стоїть Велика Британія. Вони кажуть, що фактори подальшого знецінювання фунта лежать у політичному ризику, економічних перспективах, стресах фінансових ринків та інвестиційних прогнозах.

Проте, вони все ж таки дещо оптимістичніші і сходяться на курсі $1.20 до кінця наступного, тобто 2017, року.

У компанії Capital Economics кажуть, що "є гідні причини очікувати подальшого падіння фунта і ще за довго до кінця 2017 року ми можемо побачити курс $1.20".

Один з головних глобальних економістів компанії, пан Julian Jessop, каже: "У той час, як преса зосередилась на найнижчому курсі фунта за останні кілька декад, фунт все ще перебуває не дуже далеко від того, яким він був між 2009 та 2014 роками, якщо брати до уваги його популярність та важливість на валютних ринках. Майбутня економічна та політична невизначеність разом з урахуванням від'ємного сальдо поточних рахунків, таки можуть спричинити подальше падіння.".


У цій темі також читайте:
Автор: Кореспондент БіБіСі - Leisha Chi

джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36721278Всі новини