Перелік новин     Неділя, 17 липня 2016 - 16:34

Сторджин ☀ другий референдум може відбутись вже у наступному році

Сторджин ☀ другий референдум може відбутись вже у наступному році

Перший Міністр Шотландії, пані Никола Сторджин сьогодні у інтерв'ю БіБіСі заявила, що розглядатиме можливість проведення другого референдуму за незалежність Шотландії вже у наступному році.Пані Сторджин сказала, що це може трапитись, якщо центральний уряд Великої Британії почне формальний процес виходу з Європейської Унії, тобто якщо ініціює Статтю 50 Лісабонської Угоди.

Про це пані Сторджин сьогодні розмовляла з паном Ендрю Ма у його недільній програмі "The Andrew Marr Show".

Вона також не виключає можливості, що у майбутньому Шотландія може одночасно залишатись частиною Сполученого Королівства та частиною Європейської Унії.

Проте, Секретар Брекзиту центрального уряду СК, пан Дейвид Дейвис, вже заявив, що не думає, що таке є можливим.

Раніше, Прем'єр-міністр СК, пані Теріза Мей, на своїй зустрічі з пані Сторджин, заявила що "прислуховуватиметься до будь-якого варіанту, запропонованого шотландським урядом".

Після цієї зустрічі у п'ятницю, пані Мей дала зрозуміти, що не має великого бажання розглядати другий референдум за незалежність Шотландії. Вона сказала, що у 2014 році люди Шотландії вже сказали своє слово.

Пані Мей також заявила, що ніхто не буде ініціювати Статтю 50 до тих пір, поки у неї на столі не буде чітко визначених механізмів, планів та цілей, які британський уряд буде переслідувати під час майбутніх перемовин з Європейською Унією (ЄУ).

Коли пані Сторджин запитали про її позицію щодо ініціювання Статті 50 вже у кінці цього року, вона сказала, що саме така можливість змушує її починати приготування до другого референдуму за незалежність.

Вона зокрема заявила: "Безперечно, що у такому випадку це буде одним з варіантів, який я буду змушена розглядати. Чи я думаю, що Теріза Мей ніколи не ініціює Статтю 50, якщо я не погоджуюсь з умовами? Я не знаю чи це так. Але вона дала зрозуміти, що хоче, так само, як і я, знайти варіант, який би враховував і те, що Шотландія голосувала за продовження членства у Євроунії.".

Вона сказала, що ініціюватиме другий референдум за незалежність Шотландії, якщо дійде до висновку, що це буде у найкращих інтересах людей Шотландії.

Зокрема, вона каже: "Я завжди так казала. Все залежить від того, як вирішать люди Шотландії. Якщо буде референдум, тоді розумним буде проводити його до того, як СК вийде з Євросоюзу, а не після.".

Пані Сторджин також сказала, що не виключає варіанту, при якому Шотландія може залишатись членом СК та членом ЄУ, одночасно.

За її словами: "Ми перебуваємо у досі небаченій ситуації. А якщо ви у небаченій ситуації, ви маєте можливість розглядати те, що раніше могло виглядати цілком неуявним. Я думаю, можливість одночасного перебування в обидвох системах, цілковито можлива.
Я думаю, що найкращим результатом моєї зустрічі з Прем'єр-міністром у п'ятницю було те, що вона готова нас слухати та враховувати те, як Шотландія голосувала на референдумі за вихід з Євроунії. Давайте зачекаємо та побачимо, чи це виллється у реальні кроки.
Заяви пані Мей про те, що Статтю 50 не будуть ініціювати до тих пір поки на це нема згоди всіх суб'єктів чи частин СК, кладе Шотландію у дуже міцну позицію. І цю позицію я буду використовувати.".

Щодо своєї подорожі до Брюсселю, пані Сторджин сказала, що її там дуже тепло зустрічали і що вона залишилась дуже задоволена поїздкою.

Проте, у своєму інтерв'ю з каналом Sky, Секретар Брекзиту, пан Дейвид Дейвис сказав, що не думає, що Шотландія може одночасно бути у СК та у Євросоюзі.

Він також стверджував, що ніхто не може мати вето на Брекзит і що уряд СК не буде ігнорувати результату референдуму за вихід з Євроунії. Він також каже, що одним з його найбільших майбутніх викликів є питання міжнародного кордону між Північною Ірландією та Ірландією, а створення ще одного подібного внутрішнього кордону між Шотландією та СК, наразі на порядку денному "ніяк не лежить".


Також у цій темі
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-36819182Всі новини tsja storinka latynkoju wsi nowyny latynkoju