Перелік новин     Середа, 20 липня 2016 - 05:02

Законопроект про Вищу Освіту пройшов перший етап

Законопроект про Вищу Освіту пройшов перший етап

Якщо цей законопроект пройде всі етапи голосування і стане законом, оплата за навчання в університетах Англії та Уельсу до 2025 року може зрости до майже 12 тисяч фунтів за рік.На даний час англійські університети не мають права підіймати ціну на оплату за навчання для британських студентів вище ніж 9 тисяч фунтів за рік.

Шотландія самостійно переймається своїми університетами, де на даний час навчання для шотландських студентів є безкоштовним.

Новий законопроект Про Вищу Освіту може дозволити "найякіснішим університетам" Англії та Уельсу підіймати ціни паралельно зі зростанням інфляції.

Цей законопроект був внесений та дуже палко підтримується консерваторами.

Дебати щодо першого читання цього законопроекту проходили вчора ввечері, коли ЧП проголосували за його прийняття у першому читанні, у співвідношенні 294 голоси за і 258 голосів проти.

Лейбористи, які активно виступають за відхилення цього законопроекту, так і не змогли схилити у свій бік більше членів Палати Громад.

По суті, цей законопроект передбачає дозвіл університетам підвищувати ціну у залежності від зростання рівня інфляції, "якщо вони продемонструють високу якість навчання".

Проблема тут в тім, що у кожної людини своє визначення терміну "висока якість навчання".

Це може означати, що дуже незабаром всі університети можуть підвищувати ціни вище ніж 9 тисяч фунтів щорічно, при умові остаточного прийняття цього законопроекту.

Новий Секретар Освіти, панночка Джастин Ґрінин (консерваторка) каже, що цей законопроект дозволить університетам загалом зібрати додаткових 12 мільярдів фунтів, котрі їм дуже необхідні для подальшого інвестування своєї роботи.

Проте, тіньовий Секретар Освіти, пані Angela Rayner (лейбористка), застерігає, що додаткові гроші буде витягнуто з кишені студентів бідних сімей і сама називає цей законопроект "додатковим податком на натхнення", який відіб'є від вищої освіти найяскравіших та найталановитіших дітей тільки через те, що їм не вистачає грошей.

Законопроект також передбачає полегшений механізм утворення нових університетів і також має в собі ще довгий перелік змін у вищій освіті Англії та Уельсу.

Лейбористи закликають зробити паузу у прийнятті цього законопроекту, аби ретельно вивчити вплив на майбутню ситуацію у вищій освіті, яка може змінитись через майбутні перемовини за вихід СК зі складу ЄС.

Варто також зазначити, що якщо ситуація з Брекзитом справді сильно вдарить по економіці СК, це може спричинити різке зростання інфляції, що у свою чергу стане поштовхом значного зростання цін на навчання в університетах.


Схожі статті у цій темі
джерело: http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/tory-tuition-fees-hike-passes-8452444Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju