Перелік новин     Неділя, 24 липня 2016 - 12:13

Брекзит ☀ СК може домовитись з ЄС про обмежену міграцію громадян ЄС

Брекзит ☀ СК може домовитись з ЄС про обмежену міграцію громадян ЄС

У європейських столицях розглядають можливість зробити виняток для Сполученого Короліства у питанні обмеження допуску на свою територію мігрантів з країн ЄС на приблизно семирічний термін в обмін на збереження повного доступу СК до єдиного європейського ринку.Про це сьогодні повідомляє британський щоденник, Ґардіан, який посилається на європейських та британських вищих посадовців.

Ці джерела підтверджують інформацію про те, що, попри вперту категоричну позицію президента Франції, ідея того, що уряд Сполученого Короліства отримає право на застосування "тимчасового призупинення" дії принципу вільного пересування на своїй території громадян ЄС, серйозно розглядається у кількох столицях країн Європейської Унії.

Дипломати стверджують, що впевнені в тім, що якщо вдасться досягнути такої угоди, це допоможе вгамувати антиміграційні настрої тих британців, котрі голосували за вихід з ЄС, а СК одночасно залишить за собою свій повний доступ до спільного європейського ринку.

Найголовнішою причиною голосування британців за вихід зі складу Європейської Унії було антимігранське питання, яке особливо стосується східно-європйських мігрантів.

Попри те, що такий план виглядає надзвичайно суперечливим для Франції та для більшості східноєвропейських країн, його привабливість полягає в тім, що він зможе обмежити економічний шок, від якого може постраждати економіка ЄС через Брекзит.

За словами високих чинів у британському уряді: "перемовини про це все ще на дуже ранній стадії, але у окремих країнах ЄС їх вже серйозно розглядають".

Досягнення подібної домовленості означатиме, що СК зможе продовжувати своє повне членство у єдиному європейському ринку і також те, що Британія все одно буде змушена платити свій внесок у бюджет ЄС і разом з цим вона втратить своє місце за спільним столом, де приймаються рішення ЄС, коли вона не буде його повноправним членом.

Під час кампанії перед референдумом, чинний Секретар Іноземних Справ СК, пан Борис Джонсон (консерватор), який активно виступав за вихід, стверджував, що СК щотижня сплачує у казну ЄС 350 мільйонів фунтів зі свого бюджету і якщо СК вийде з ЄС, ці всі гроші можна буде спрямувати у Національну Службу Здоров'я (NHS).

Проте, під час свого недавнього візиту до Нью Йорку, пан Джонсон вже змінив риторику і тепер стведжує, що СК може отримати доступ до єдиного європейського ринку і разом з цим зможе обмежити в'їзд та умови перебування та працевлаштування громадян ЄС на своїй території.

Він зокрема каже: "Я абсолютно переконаний, що упродовж наступних кількох тижнів ми зможемо досягнути балансу у наших дискусіях з європейськими партнерами.
Всі хочуть досягти швидкого прогресу в інтересах Британії та ЄС. Я думаю, що ми маємо досягти цієї угоди і чим швидше, тим краще.".

Дипломати та радники у окремих країнах ЄС впевнені, що Європейська Унія мусить продовжувати утримувати Велику Британію у єдиному європейському ринку, у той час, як Британія не зможе приймати рішення ЄС разом з іншими країнами клубу. Саме цей фактор і може спокусити керівників окремих країн ЄС.

Директорка італійського Інституту Міжнародних Справ, пані Nathalie Tocci, яка також є особливою радницею представниці закордонної політики ЄС, пані Federica Mogherini, наприкінці цього тижня заявила, що вірить в те, що італійський уряд може підтримати ідею тимчасових обмежень на пересування для громадян Євросоюзу задля того, аби залишити Велику Британію у єдиному європейському ринку.

Вона додає, що ці обмеження мають бути тимчасовими, не більше десяти років, аби вони не суперечили угодам ЄС. Саме такі обмеження діяли у окремих країнах ЄС після 2004 року, якими Сполучене Королівство тоді вирішило не скористатись.

Член європейського парламенту, голландець, пан Hans van Baalen, також вважає, що цю ідею варто просувати далі, але він одночасно наполягає, що при цих умовах, СК має надати стійкі гарантії того, що ті громадяни ЄС, котрі вже жиють та працюють на території СК, зможуть зберігати за собою всі свої чинні права.


Також читайте:
джерело: https://goo.gl/eaEbwfВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju