Перелік новин     П'ятниця, 29 липня 2016 - 18:51

У Британії значна нестача водіїв вантажівок

У Британії значна нестача водіїв вантажівок

Члени британського парламенту звинувачують компанії перевізники та британський уряд, що вони докладають надто мало зусиль для подолання проблеми значної нестачі водіїв вантажівок та закликають уряд докладати більше зусиль у заохоченні до цієї праці більшу кількість жінок та більше представників етнічних меншин.Кожні дев'ять з десяти компаній перевізників повідомляють про значні труднощі у пошуку водіїв вантажівок.

У секторі логістики СК на даний час спостерігається дефіцит приблизно від 45 до 60 тисяч водіїв вантажівок, що є приблизно 15% від загальної їх кількості.

Приблизно 64% від загальної кількості водіїв вантажівок на даний час перебувають у віці 45 років та більше. Також очікується, що у наступному році у Британії цю професію залишать майже 40 тисяч водіїв.

Аналітики транспортної галузі застерігають, що у СК з цього приводу назріває дуже велика нестача водіїв, яка матиме значний вплив на рівень зростання всієї британської економіки, адже кожна галузь у той чи інший спосіб є залежною від логістики.

Про це йдеться у звіті Комітету Палати Громад з питань транспорту, де також повідомляється, що тисячі працівників, котрі є кваліфікованими водіями вантажних перевезень, не виявляють надто палкого бажання працювати у цій сфері через недостатнє заохочення.

Члени парламенту (ЧП) стверджують, що нестача перевізників відбувається головним чином через надто високу вартість навчання та отримання прав на водіння вантажівок.

Серед інших перешкод також є надто погані умови праці та значна нестача адекватних зручностей на британських шляхах. На узбіччях британських шосе ви дуже рідко зустрінете туалет, якщо зустрінете взагалі. Через це багато водіїв користуються пляшками від напоїв, які потім викидають находу через вікна.

Під час підготовки звіту, ЧП виявили значну потребу у заохоченні до цієї професії жінок та представників чорних, азійських та інших етнічних меншин (BAEM), серед яких порівняно дуже мало водіїв вантажівок.

За останніми даними статистики жінки та представники етнічних меншин складають тільки 3% від всіх водіїв перевізників вантажів у СК.

Члени парламенту також не задоволені тим, що серед майже 400 тисяч водіїв, які мають права на водіння важких транспортних засобів (HGV), 92% є чоловіками.

Голова цього парламентського комітету, пані Louise Ellman (лейбористка) каже: "Сектор вантажних перевезень переживає нестачу водіїв вже упродовж десяти років. Типовий водій вантажівки у Британії на сьогодні це чоловік, білий і якому 45 років. Це неправильно. Ця галузь мусить адаптуватись до нових реалій сучасного розмаїтого британського суспільства.
Кого ми бачимо водіями майбутнього? Давайте почнемо заохочувати до цієї професії жінок, молодих людей та представників чорних, азійських та етнічних меншин, які на даний час надто погано представлені у цій галузі.
Якщо люди мають бажання працювати у цій сфері, тоді представники індустрії та уряду зобов'язані докласти максимальних зусиль аби забезпечити їм гідні умови праці.
Практично все, що ми щоденно використовуємо, рано чи пізно, транспортується. Від цієї галузі залежать практично всі наші підприємства.".

У останні роки британська перевізна галузь практично цілковито залежала від водіїв зі Східної Європи. Саме через цей факт, члени комітету закликають уряд аби той запевнився, що під час перемовин за вихід СК з ЄС, ці люди не зазнають жодних обмежень щодо статусу їх перебування у цій країні.

Представники великих перевізних компанії стверджують, що визнають, що багато більше має бути зроблено для покращення умов перевізників та для заохочення до цієї професії більш розмаїтої категорії водіїв.

У британській Асоціації Вантажних Перевезень (Freight Transport Association (FTA)), яка саме й представляє перевізників країни, кажуть, що питання покращення умов на британських шосе є надзвичайно важливим та нагальним, якщо ми хочемо заохотити більше водіїв та особливо жінок.

Представниця цієї асоціації, пані Julie Maddocks, додає: "Нестача фінансування для підготовки нових водіїв означає, що все менше та менше людей долучаються до цієї галузі і ми стоїмо на порозі майбутньої кризи у нестачі кваліфікованих водіїв.


Подібні статті:
джерело: https://inews.co.uk/essentials/news/uk/hauliers-told-mps-recruit-women-ethnic-minorities-make-driver-shortfall/Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju