Всі новини     Неділя, 31 липня 2016 - 18:19

Cтатус громадян ЄС у Сполученому Королівстві

Заява уряду про чинний статус громадян ЄС на території СК

Тут подаються права, які мають громадяни ЄС на проживання на території Великої Британії та Північної Ірландії.Спочатку, офіційна заява уряду СК щодо статусу громадян ЄС, яку було оприлюднено 12 липня цього року.

Права громадян країн Європейської Унії з часу референдуму за вихід Сполученого Королівства з ЄС жодним чином не змінились.

До того, часу, поки не було ініційовано Статтю 50 Лісабонської Угоди, тобто започаткування процесу виходу СК з ЄС, Сполучене Королівство залишається повноправним членом Європейської Унії.

Коли ми залишимо ЄС, ми цілковито очікуємо, що правовий статус громадян країн ЄС, котрі мешкають на території СК, та громадян СК, котрі мешкають на території країн ЄС, буде захищений належним чином.

Уряд Сполученого Королівства визнає та цінить важливий внесок, який роблять іноземні громадяни у СК, які працюють, навчаються та жиють на території СК.

Громадяни країн ЄС, котрі постійно та законно прожили на території СК принаймні 5 років, автоматично мають право на постійне проживання. Це означає, що згідно з законодавством ЄС, вони мають право жити у Сполученому Королівстві постійно. На даний час у Британії немає вимоги навмисно реєструватись аби підтвердити цей статус.

Громадяни країн ЄС, котрі постійно та законно прожили на території СК принаймні 6 років, мають законне право подавати заяву на отримання британського громадянства за звичайною процедурою набуття громадянства Великої Британії.

Громадяни країн ЄС, котрі постійно та законно прожили на території СК менше ніж 5 років, продовжують насолоджуватись правом вільного пересування громадян по території ЄС, мають всі права громадян ЄС і для них не існує жодної необхідності реєструватись задля отримання якихось особливих документів, які б підтверджували їх чинний статус.

Якщо якісь з них вирішать подати заяву на отримання реєстраційного сертифікату, то вони мають не це повне право.

Члени сімей громадян ЄС, які не є громадянами ЄС, як і раніше, зобов'язані подавати заяву на отримання сімейного дозволу (family permit), якщо вони мають бажання в'їзду на територію СК і якщо вони ще не мають картки постійного проживання (residence card) тієї країни, громадянами якої є їх інша половина. Це є вимогою законодавства ЄС.

Подальші члени родини (extended family members) громадян ЄС зобов'язані подавати заяву на отримання реєстраційного сертифікату (якщо вони є громадянами ЄС) або картки постійного проживання (residence card) (якщо вони не є громадянами ЄС), якщо вони мають бажання тривалий час проживати на території СК.

За повним визначенням терміну "подальші члени родини" дивіться на дні цієї сторінки.

Громадяни Республіки Ірландії (НЕ Північної Ірландії) мають дещо особливі права, які дозволяють їм на території СК мати всі ті права, які мають громадяни СК.

Громадяни Хорватії зобов'язані подавати заяви на отримання реєстраційного сертифікату для того, аби працювати на території СК, на основі угоди про перехідний період, яку було підписано у 2013 році. Тип реєстраційного сертифікату залежить від того, чи хочуть вони працювати чи ні.

На даний час, громадян ЄС може бути депортовано з території СК, тільки якщо вони складають справжню загрозу для громадськості, якщо вони не є законними мешканцями (читайте далі) або зловживають правами на вільне пересування в межах ЄС.


Далі подаються чинні правила проживання на території Великої Британії для громадян ЄС.

Ви маєте право проживати на території СК, якщо ви є громадянами СК, Республіки Ірландія, Островів Англійського Каналу (Ла Манш) та Острову Мен (Isle of Man - розташований між Ірландією та СК).

Якщо ви є громадянами країн Єдиного Економічного Простору (ЄЕП, тобто куди входить ЄС) або Швейцарії, ви маєте право проживати на території СК, якщо ви:

- зайняті (маєте працю);
- само-зайняті;
- зареєстровані, як безробітний(а) (jobseeker).

Вам потрібна повна (comprehensive) медична страховка на себе та на членів вашої сім'ї, якщо ви не працюєте або якщо ви шукаєте працю (jobseeker), тобто, якщо ви навчаєтесь та спроможні самі себе підтримувати.

Якщо ви громадянин(ка) Хорватії, вам потрібно мати відповідний сертифікат, якщо ви хочете працювати у СК.

Якщо ви маєте право жити у СК, тобто відповідаєте всім вище зазначеним вимогам, то близькі члени вашої родини також мають право жити та працювати у СК.

Під терміном "близькі члени родини" маються на увазі:
- чоловік (дружина) або цивільний партнер(ка);
- діти;
- онуки у віці до 21 року;
- залежні від вас батьки, бабусі чи дідусі.


Примітка:

До подальших членів родини належать наступні категорії осіб:
1. Родич громадянина ЄЕП або його чи її інша половина чи цивільний партнер(ка), які є залежні від громадянина ЄЕП чи є членом їх домогосподарства, і також:
   супроводжують громадянина до СК або мають бажання долучитись до нього (неї);
   або
   вже долучились до громадянина ЄС у СК та продовжують бути залежними від нього (неї)
   або продовжують бути членами їх домогосподарства.

2. Родич громадянина ЄЕП або його чи її інша половина чи цивільний партнер(ка), які вимагають особистого догляду або самого громадянина ЄС, або його (її) іншої половини через серйозні причини на ґрунті здоров'я.

3. Родич громадянина ЄЕП, який відповідає вимогам Міграційних Правил, котрі стосуються Дозволу на Постійне Проживання (indefinite leave to remain) у якості залежної особи, як родич громадянина(ки) ЄЕП, якщо він чи вона вже є присутніми та постійно проживають у СК.

4. Партнер(ка) громадянина ЄЕП, який(яка) не є цивільним партнером і які можуть довести, що вони перебувають у тривалих стосунках з громадянином(кою) ЄЕП. Під тривалими стосунками мається на увазі спільне проживання не менше двох років.

До терміну "родич" належать: брати, сестри, тітки, дядьки (вуйки), кузени (двоюрідні брати та сестри), племінниці, племінники.


Також у цій темі читайте
джерело: https://www.gov.uk/government/news/statement-the-status-of-eu-nationals-in-the-ukВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju