Перелік новин     Вівторок, 02 серпня 2016 - 19:23

У Британії зменшується кількість домовласників

У Британії зменшується кількість домовласників

Аналіз незалежного аналітичного центру Resolution Foundation показує, що головні міста Англії, серед яких особливо помітний Манчестер, побачили найбільше падіння числа власників житла від 2000 року.Хати й квартири поступово стають все більше та більше недоступними для потенційних купців житла.

Якщо взяти до уваги центральний Манчестер, то співвідношення власників житла від квітня 2003 року до квітня цього року там знизилось на цілих 14%.

Приблизно така ж ситуація спостерігається у графстві Західне Йоркшиа, яке розташоване на півночі Англії, та у Лондоні.

Головний економіст цього аналітичного центру, пан Matthew Whittaker, пояснює таке значне падіння кількості людей, які володіють власним житлом, тим, що: "Ми насправді побачили під час цього аналізу, що приблизно від 2002 року доходи наших людей все більше відстають від темпів зростання цін на житло. Іншими словами, у цій проблемі ми не можемо звинувачувати тільки зростання цін на житло, але й мусимо також звертати увагу на надто повільне зростання доходів людей.
Раніше ми мали вельми гладкий доступ до дуже низьких іпотечних кредитів (mortgage), а ситуація зараз така, що ці кредити вже більше не доступні. Зараз ми маємо таке відчуття, що ціни на житло відійшли від доходів людей. Раніше, обидвоє рухались приблизно по паралельній прямій. Ми більше не маємо доступу до стовідсоткової іпотеки, при якій вам не потрібно було мати жодного депозиту. Відтак ми тепер вже більше не маємо змоги стати на так звану "драбину нерухомості", по якій люди повільно рухаються від найдешевшого до найкращого для них житла.".

У 1980 роках у Великій Британії купець, який купляв своє перше житло, за звичай платив за нову хату приблизно 30 тисяч фунтів. Зараз, за таку ж хату потрібно заплатити вже понад 150 тисяч.

Під час проведення аналізу, аналітики використовували дані Дослідження Трудових Ресурсів (LFS) від Бюро Національної Статистики (ONS).

Цьому звітові передував ще один подібний звіт центрального уряду під назвою Дослідження Англійського Житла (English Housing Survey), який показав, що загальне число купців житла за останні десять років впало на майже 30%, а ті, що все ж таки купляють своє перше житло, все більше купляють його при значній допомозі своїх батьків.

Результати аналізу центру Resolution Foundation також показують, що пік числа власників житла у Англії приходиться на 2003 рік, коли 71% населення володіли власним житлом. Це число на даний час впало до 64%.

У Північній Ірландії цей пік приходиться на 2006 рік, коли житлом там володіло 73% населення. Від того часу кількість власників житла до квітня цього року впала до 63%.

На території Шотландії кількість власників впала від 69% у 2004 році до 63% у цьому.

В Уельсі найбільша кількість власників житла приходиться на 2006 рік, коли вона складала 75%. У цьому році вона вже складає 70%.

Аналітики також кажуть, що на даний час боротьба за володіння власним житлом з суто лондонської проблеми перетворилась на загально національну.

Зниження числа власників житла означає збільшення числа орендників, які орендують житло у приватних орендарів.

Пропорція таких орендників зросла від 11% у 2003 році, до 19% на початок цього року.

У Манчестері кількість таких орендників зросла від 6% у 2003 році, до цілих 20% на кінець минулого року.

Житлова доброчинна організація під назвою Притулок (Shelter) звинувачує уряд в тім, що він не намагається будувати достатньої кількості доступного житла.

У центральному уряді, у Відділі Громад та Місцевих Урядів (Department for Communities and Local Government) на свій захист кажуть, що від 2010 року понад 300 тисяч людей скористувались допомогою у купівлі власного житла через різні урядові схеми, серед яких схема Допомога у Купівлі, відома, як Help-to-Buy, при якій вам достатньо мати значно нижчий депозит (перший внесок) під час купівлі свого першого житла.

Минулого тижня Асоціація Місцевих Урядів (LGA) заявила, що місцеві ради мають отримати повноваження відновити свою "історичну роль" забудовників житла.

У минулому, місцеві ради в цій країні були найбільшими забудовниками житла для населення. Частина цього житла продавалась, а частина здавалась в оренду, що забезпечувало порівняно низькі ціни на купівлю житла та на його оренду.

У Австралії проблему доступності першого житла, у окремих штатах, вирішують наданням одноразового гранту (дарування) у розмірі 10 тисяч австралійських доларів (5 тисяч фунтів) для тих, хто купляє своє перше житло.

У США цю проблему, у окремих штатах, вирішують різними схемами допомоги під час придбання житла. У Флориді, для прикладу, уряд штату використовує податкове кредитування для того, аби зробити іпотечні кредити більш доступними. Інші штати вдаються до різних інших подібних схем.


Подібні статті у цій темі
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-36943134Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju