Перелік новин     Неділя, 07 серпня 2016 - 06:52

SNP може заблокувати голосування по Брéкзит

SNP може заблокувати голосування по Брéкзит

Члени Палати Громад британського парламенту від шотландської націоналістичної партії (SNP) можуть заблокувати плани центрального уряду покинути ЄС, якщо при виході не буде передбачено особливих умов для Шотландії.Про це заявляє кандидат на місце заступника лідера Партії Шотландських Націоналістів, пан Tommy Sheppard.

Пан Шеперд стверджує, що 56 членів Палати Громад від SNP можуть заблокувати будь-яке голосування за вихід СК з ЄС, якщо не буде враховано волю 62% шотландців, котрі на референдумі голосували за те, аби залишатись членами Європейської Унії.

Перший міністр Шотландії, пані Никола Сторджин також каже, що варіант другого референдуму за незалежність Шотландії залишається на столі до тих пір, поки не буде захищено належне місце Шотландії у ЄС.

Коли пана Шеперд запитали, що трапиться, якщо прем'єр-міністр СК, пані Теріза Мей, вирішить заблокувати проведення другого референдуму за незалежність Шотландії і зробить так, що шотландці опиняться поза межами ЄС, пан Шеперд відповів: "Їй потрібно провести свій план Брекзиту через Палату Громад і ми добре розуміємо, що Брéкзит там немає більшості і вона це також добре розуміє. Це означає, що наші 56 голосів у Громадах будуть вельми критичними для того, щоб вона змогла провести своє майбутнє законодавство у питанні Брéкзиту.
Я не є речником нашої партії, і відтак не можу стверджувати це напевно, але я особисто впевнений, що якщо план виходу з ЄС не міститиме особливих умов для Шотландії в тім, аби ми могли мати власні особливі стосунки з ЄС, утримувати статус громадян ЄС у той час, як наші сусіди у Англії та Уельсі це громадянство втратять, ми голосуватимемо проти Брекзиту у Палаті Громад і відтак можемо зіпсувати всі плани пані Мей. Це означає, що ми не є цілковито беззахисні.
Якщо ви хочете знати, що трапиться, якщо з будь-яких причин пані Мей вдасться пропхати через Громади плани Брéкзиту, які не враховуватимуть інтересів Шотландії, то моя відповідь проста: Я гадаю, у такому випадку ми досягнемо останнього можливого варіанту, тобто другого референдуму за незалежність Шотландії і нехай люди скажуть своє останнє слово.".

Цей виступ пан Шеперд зробив у зв'язку з початком своєї кампанії за місце заступника лідера SNP, де серед інших кандидатів також представлені пан Alyn Smith і пан Christopher McEleny.


Подібні теми:
джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/snp-could-block-brexit-without-special-deal-a7176281.htmlВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju