Всі новини     Вівторок, 09 серпня 2016 - 08:13

Цей день у британській історії

Цей день у британській історії

Сьомого серпня у 1613 році помер Сер Thomas Fleming, який був англійським суддею, котрий судив Ґай Фоукса, який намагався підірвати парламент у вельми відомій «Пороховій Змові».Про це більше читайте у Ґай Фоукс та Порохова змова.

У 1657 році помер адмірал Robert Blake, який був британським морським командиром, котрий серед інших перемог прославився тим, що захопив іспанський флот з великими скарбами біля острова Санта Круз.

У 1711 році відбулись перші скачки на відомому іподромі Ascot, які започаткувала Королева Анна, що й надало цій події назву Королівський Аскот (Royal Ascot).

У 1840 році через запровадження Акту Парламенту було заборонено наймати на роботу сажотрусами (чищення коменів) молодих хлопців.

У 1879 році у місті Манчестер, яке розташоване у північно-західній Англії, було відчинено "Палац Бідняка", який також відомий, як Openshaw Citadel, доброчинною організацією під назвою Salvation Army (Армія порятунку).

У 1913 році трапилась перша у британській історії авіаційна трагедія, у якій загинув американський полковник Samuel Cody, коли його літак запоров носом в землю на летовищі Farnborough.

У 1925 році у Великій Британії було введено Акт про Британський Літній Час (Daylight Saving Act). Згідно з цим актом двічі на рік змінюється час на годину вперед у останню неділю березня та годину назад у останню неділю жовтня.

У 1926 році у графстві Сарей, біля містечка Brooklands, вперше відбулись гонки Grand Prix. У гонках 110 разів проїздять по кільцевому маршруту, загальна довжина якого становить 462 км. Тоді, гонку виграв пан Robert Senechal, який проїхав цю відстань за 4 години при середній швидкості 115 км за годину.

У 1958 році у Лондоні увійшов в дію Акт про Сміття (Litter Act), як частина кампанії «Утримуйте Британію Охайною» (Keep Britain Tidy). Максимальне покарання становило 10 фунтів. За перші 12 місяців було покарано майже тисячу порушників.

У 1961 році народився англійський комедіант, актор, співак та ведучий телебачення, пан Brian Conley. На висоті своєї кар'єри він був найбільш високооплачуваною особою на британському телебаченні.

У 1993 році вперше було дозволено публіці блукати окремими частинами Букингемського Палацу. Гроші за квитки, за твердженням речників королеви, спрямували на ремонт Зáмку Уиндзора (Windsor Castle).

У 2001 році британський уряд вперше купив і відтак повторно націоналізував розкішну приватну лікарню «The Heart Hospital», яка розташована у центрі Лондона і за яку Департамент Здоров'я заплатив 27 мільйонів фунтів.

У 2002 році британська королева вперше влаштувала "Садову Вечірку" (garden party) у одному зі своїх маєтків у Зáмку Белморала (Balmoral Castle), який розташований у Шотландії. Тоді на цій вечірці були присутніми три тисячі людей.

У 2011 році у районі Лондона, Tottenham, почались масові заворушення, під час яких мешканці нападали на людей, громили та грабували крамниці. Причиною спалаху цих заворушень стало вбивства молодого чорношкірого чоловіка Mark Duggan, якого напередодні застрелила поліція у помилковій підозрі, що у нього в руках був справжній пістолет.

Заворушення тривали кілька днів. Органи влади стверджують, що організацією цих заворушень стали соціальні мережі Фейсбук та Туитер. Під час заворушень, загалом було зареєстровано 3'443 злочини та нанесено збитків на загальну суму 200 мільйонів фунтів.


Також читайте:
джерело: http://www.bbc.co.uk/radio4Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju