Перелік новин     Вівторок, 09 серпня 2016 - 13:39

У Англії швидко зменшується кількість масонських лож

У Англії швидко зменшується кількість масонських лож

Надто старим членам масонських лож Британії радять усміхатись, виглядати так, що вони весь час задоволені собою та уникати будь-якої критики з метою привернути до своїх братств більше молодих членів та зупинити зменшення кількості членів масонських лож, які упродовж останніх десяти років зачиняються зі швидкістю приблизно 100 на рік.Головний Майстер братства, пан Peter Lowndes, який у Великому Об'єднаному Ложі Англії (United Grand Lodge of England) є другим за титулом після Герцога Кенту (кузена королеви), надав вище перелічені поради старшим членам свого братства, котрі нещодавно збирались у головному своєму масонському ложі Англії, під назвою «Grand Temple», який також називається «Freemasons Hall» і який розташований у Лондоні, на вулиці Great Queen Street, посередині між станціями метро Holborn та Covent Garden.

Він зокрема сказав: "Я ні на хвилину не раджу аби ми намагались перетворитись на пантомімів, але я веду до того, що не існує ніякої прикрості в тім аби виглядати щасливими та насолоджуватись самими собою.".

Пан Лоундес, якому вже 68 років, і який є так званим «Старим Ітонійцем» (тобто старим випускником одного з найпрестижніших коледжів Британії (див. нижче)), вирішив звернутись до масонського братства Англії та Уельсу у той час, коли воно зробило значний крок та дозволило команді документалістів підготувати фільм про масонське братство, яке готується відсвяткувати свою 300 річницю.

Журналістам британського щоденника Індепендент вдалось отримати доступ до статистики Великого Об'єднаного Ложа Англії, яка показує, що кількість лож знизилась від 8'389 у 2006 році, до 7'401 у цьому. Це вказує на те, що кожного року кількість лож зменшується приблизно на 99.

Статистика показує, що за другий квартал цього року зачинилось 37 лож у той час, які відчинилось тільки два нових.

У 2007 році на території Англії налічувалось 270 тисяч осіб, котрі належать до братства вільних масонів.

На даний час їх вже налічується 204 тисячі, що показує зменшення за цей період на 24%.

Варто зазначити, що відразу у післявоєнні роки у Англії налічувалось 500 тисяч лож.

Проте, якщо звернути увагу на молодих членів братства у віці від 21 до 30 років, то їх кількість за останні два роки зросла майже на 8%.

Разом з цим, загалом, молодих членів братства налічується тільки 2%.

Багато спостерігачів кажуть, що більшість масонських лож перетворилась на так звані "господні почекальні" (передсмертні) і саме через надзвичайно велику кількість там пристарілих масонів.

Ложі також знизили членські внески для тих, кому до 25 років.

Головне Ложе Англії було утворено у 1717 році. Наступного року відзначатимуть його 300-річчя.

Останнім часом у масонському братстві було дещо послаблено окремі з правил поведінки членів.

За словами журналістів було скасовано загрозу того, що членам можуть перерізати горло за видавання таємниць масонського братства.

Також, було дещо змінено проведення ритуалів посвячення нових членів братства.

З метою приваблення у свої лави більшої кількості нових членів, масони намагаються створювати ложі з різними нахилами.

Нещодавно було створено кілька "мотоциклистських" лож, членами яких є палкі прихильники мотоциклів або так звані байкери.

Також планують створити ложі футболістів.

Окремі члени братства стверджують, що вивчати всі масонські ритуали набагато легше ніж здається на перший погляд.


Довідка:

Масонство

Ітонський коледж


Також читайте
джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/freemasons-masons-decline-freemasonry-millennial-masons-united-grand-lodge-of-england-conspiracy-a7175966.htmlВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju