Перелік новин     Понеділок, 15 серпня 2016 - 00:11

Брéкзит можуть відстрочити аж до кінця 2019 року

Брéкзит можуть відстрочити аж до кінця 2019 року

Новий Прем'єр-міністр Сполученого Королівства, пані Теріза Мей може відстрочити ініціювання Статті 50 Лісабонської угоди до кінця наступного року, якщо й навіть не пізніше.Про це повідомляє британський щоденник «The Sunday Times», який посилається на власні джерела у лондонському Сіті (City of London) та у британському уряді.

Причиною відстрочення початку перемовин по Брекзит називають неготовність британських міжнародних торгових департаментів до ініціювання початку виходу Великої Британії з Європейської Унії.

Ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, яка визначає процедуру виходу країни-члена з Євросоюзу, може також додатково бути відстрочене низкою значних подій на, серед яких вибори Президента Франції, котрі відбудуться на весні наступного року та вибори у Німеччині, які матимуть чи не визначальний вплив на хід майбутніх перемовин про нові стосунки між ЄС та СК.

За словами журналістів Сáндей Таймс, яка посилається на окремих неназваних міністрів центрального уряду, вони можуть відстрочити ініціювання Статті 50 аж до кінця 2017 року.

Вони зокрема пояснюють це тим, що наразі вони ще навіть не мають "належної інфраструктури для людей, яких потрібно набрати для ведення перемовин". Тут йдеться мова про новий департамент, який створила пані Мей, єдиною метою якого буде підготовка та проведення перемовин виходу СК зі складу ЄС.

Міністри зізнаються в тім, що на даний час ще навіть не мають переліку всіх питань, котрі їм належить підіймати під час перемовин про Брекзит.

Як вже раніше на цьому сайті неодноразово повідомлялось, Британія таки радше за все почне "тягнути ноги" та мабуть ще не один раз відстрочуватиме початок ініціювання процесу виходу з ЄС.

Один з речників Даунин Стріт (центральний уряд) кілька днів тому сказав: "Прем'єр-міністр дала чітко зрозуміти, що головним пріоритетом чинного уряду є забезпечення виконання волі британців, які недавно вирішили залишити Європейський Союз. Ми також мусимо добитись максимально сприятливих умов для Британії, які вона отримає після того, як вийде з ЄС. Це підтверджується тим, що пані Теріза Мей заснувала новий департамент в уряді, єдиною та головною метою якого є забезпечення успішного Брекзиту.".

Окремі члени Палати Громад від консервативної партії вельми негативно коментують цю новину та висловлюють своє невдоволення тим, що уряд надто кволо та вельми неохоче підходить до питання виходу з Європи.

Раніше пані Мей заявляла, що перемовини про вихід СК зі складу ЄС мають розпочатись наприкінці цього або на початку наступного року.

Найбільша проблема для пані Мей тут полягає в тім, що ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди є безповоротною подією. Від моменту ініціювання статті, представники Британії вже не сидітимуть разом з іншими 27 членами за спільним столом, де приймаються рішення, нові закони та постанови Євросоюзу. Велика Британія зможе бути тільки спостерігачем, а не активним членом законодавчого процесу ЄС. До такого повороту подій, після 40-річних стосунків, у британському уряді ніхто наразі не готовий.

Щодо майбутніх важливих політичних подій на континенті, то одне з джерел в уряді заявило: "Ви не можете планувати та початок будь-яких перемовин, якщо ви не знаєте з ким ви ці перемовини маєте вести.".

Затримку ініціювання Статті 50 також вельми активно підтримує новий мер Лондона, пан Садик Хан, який неодноразово висловлювався за відстрочення до принаймні кінця 2017 року.

У своєму інтерв'ю каналові Sky News, пан Хан заявив: "Я вже втратив свій аргумент і тепер все залежить від центрального уряду. Саме вони мають думати та вирішувати, як їм отримати найкраще з обидвох світів. Тобто, як отримати успішний доступ до єдиного європейського ринку та одночасно заперечити вільне пересування робочої сили в межах ЄС.
Я не знаю чи це можливо, але думаю, що якщо зачекати закінчення французьких та німецьких виборів, то це дасть владі цих країн більшу волю у маневруванні для досягнення певного компромісу з британською владою. ".


Також читайте:
джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-date-article-50-eu-referendum-result-europe-theresa-may-a7189851.htmlВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju