Перелік новин     Середа, 17 серпня 2016 - 12:01

Ціни у липні зростали швидше ніж у червні

Ціни у липні зростали швидше ніж у червні

Індекс Споживчих Цін (CPI) у Сполученому Королівстві на кінець липня цього року, якщо порівнювати з липнем минулого року, зріс на 0.6%.Про це у своєму звіті повідомляє британське Бюро Національної Статистики (ONS), яке також каже, що найголовнішим фактором, який спричинив швидше зростання цін у липні, був фактор порівняно вищого зростання цін на паливо.

До головних факторів зростання Індексу Споживчих Цін за минулий місяць також належать порівняно швидше зростання цін на алкогольні напої та зростання цін на готельні послуги.

ONS повідомляє, що Індекс Роздрібних Цін - Retail Prices Index, або скорочено RPI, у липні цього року був на 1.9% вищим ніж у липні минулого року.

Липневий показник RPI має значення для тих, що користуються потягами, від'як його величина використовується урядом для встановлення порогу зростання цін на наступний рік.

Це означає, що ціни на квитки у англійських, шотландських та уельських потягах від початку наступного року зростуть на 1.9%.

Окремі дані від ONS також показують, що падіння вартості британського фунта у порівнянні з іншими валютами та особливо з американським доларом, мало значний вплив на зростання ціни імпортованих товарів, особливо для виробників продукції.

Середньо-статистичні ціни на імпортовані товари для британських виробників у липні були на 4.3% вищими ніж рік тому.

Найбільш драматичним було зростання цін на харчові матеріали, які за рік, до кінця липня цього року, зросли на цілих 10.2%.

Ціни на імпорт металів, за цей самий період, зросли на 12.4%.

Багато британських економістів сходяться на думці, що Індекс Споживчих Цін у другій половині наступного року може зрости до 3% річних.

Це вказує на те, що інфляція зростатиме швидше ніж середня зарплата.

Курс британського фунта до американського долара на сьогодні складає $1.30 за фунт.


Також читайте:
джерело: https://www.ons.gov.uk/economy/inflationandpriceindices/bulletins/consumerpriceinflation/july2016Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju