Перелік новин     Неділя, 21 серпня 2016 - 11:06

У школах Шотландії пропонують вивчати польську мову

У школах Шотландії пропонують вивчати польську мову

У шотландському уряді кілька днів тому пообіцяли, що вивчатимуть будь-які можливості аби запевнитись, що громадяни Євросоюзу почувають себе у Шотландії, як вдома.У зв'язку з цим, в уряді Шотландії серйозно розглядають можливість запровадження вивчення польської, як ще однієї іноземної мови.

Цю пропозицію було озвучено під час особливої події у столиці Шотландії, місті Единбург, де громадяни 24 країн ЄС мали змогу висловити свої занепокоєння щодо їх перспектив подальшого перебування на території Шотландії після того, як більшість британців на минулому референдумі вирішили вийти зі складу Європейської Унії.

На зустрічі була присутньою Перший Міністр Шотландії, пані Никола Сторджин.

Під час зустрічі, Секретар з Освіти Шотландії, пан John Swinney, сказав, що "дуже уважно розгляне" можливість надання польській мові належного місця у шотландській освіті, на тому самому рівні, на якому на даний час розглядають французьку та німецьку мови.

На території Шотландії на даний час мешкає більше громадян Польщі ніж громадян будь-якої іншої країни ЄС.

За приблизними підрахунками, у Шотландії мешкає понад 80 тисяч громадян Польської Республіки, що є приблизно 1.5% від всього населення Шотландії, яке на даний час налічує приблизно 5.3 мільйони людей.

З пропозицією запровадження вивчення польської мови у шотландських школах, під час зустрічі виступила одна з польських жінок, яка аргументувала це великою кількістю поляків, які на даний час населяють територію Шотландії.

На цю пропозицію пан Суиней сказав: "Я знаю про цю ситуацію зі свого округу, у якому мешкає надзвичайно велика польська громада. Навіть у класі початкової школи, де навчається мій син, також навчається дуже велика кількість польських дітей.
Я дуже уважно розглядатиму цю пропозицію.".

Пані Никола Сторджин також заявила, що має дуже велике бажання вислухати пропозиції польської громади Шотландії аби запевнитись, що поляки, разом з іншими громадянами країн ЄС, почувають себе у Шотландії, як у "рідній хаті".

Під час референдуму 62% шотландців висловились за те аби Британія залишалась у складі Європейської Унії.

Проте, загалом у Британії за це висловились тільки 48%, а 52% висловились за те, аби країна вийшла з Європи.

Пані Сторджин зокрема сказала: "Зрозуміло, що ми мусимо діяти в рамках тих законів та повноважень, які уряд Шотландії має на даний час у складі Сполученого Королівства. Разом з цим у таких умовах ми маємо якимось чином забезпечити волю Шотландців.
Це означає, що ми будемо вимагати від центрального уряду СК ширших повноважень.
Ми будемо вимагати додаткових повноважень, котрі торкатимуться зокрема міграційного та трудового законодавств.
Тільки тоді, ми будемо спроможні надати гарантії іноземним громадянам, котрі мешкають на території Шотландії.
Проте, на даний час ми хочемо зробити все для нас можливе, аби ці люди почували себе тут, як вдома.".

Пані Сторджин також заявила, що дуже розчарована тим, що центральний уряд СК наразі відмовляється надати громадянам ЄС тверді гарантії того, що після Брекзиту їх чинний статус жодним чином не зміниться.

В центральному уряді СК раніше заявляли, що наразі вони не можуть дати твердих запевнень про подальший статус громадян ЄС у Британії, від'як це буде предметом перемовин і залежатиме від того, який статус матимуть громадяни Великої Британії на території ЄС після Брекзиту.


Також читайте:
джерело: https://inews.co.uk/essentials/news/politics/polish-taught-scottish-schools-welcome-eu-nationals/Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju