Перелік новин     Понеділок, 29 серпня 2016 - 11:18

Президент Калей закликає СК змінити правила для мешканців Джунглі 2

Президент Калей закликає СК змінити правила для мешканців Джунглі 2

За словами президента французького регіону Calais, пана Xavier Bertrand, де розташований табір з мігрантами під назвою «Джунглі 2», Велика Британія має дозволити мігрантам отримувати статус британських біженців на території Франції.Про це пан Бертран заявив у інтерв'ю Британській Мовній Корпорації (BBC).

Пан Бертран зокрема каже, що люди, які живуть у таборі Джунглі 2, мають мати право набуття статусу британських біженців ще на території Франції, а не на території СК, як це відбувається на даний час.

Згідно з чинною домовленістю між Францією та Сполученим Королівством, яка має назву «Treaty of Le Touquet», британські прикордонники проводять паспортний контроль у портах на території Франції, а французькі прикордонники проводять паспортний контроль у портах на території Британії.

Ця система дає обидвом країнам право уникнути великої кількості офіційних звертань за отриманням статусу біженців, від'як люди мають право подавати заяву на отриманням статусу біженця або статусу азюлянта після того, як ступили на територію тієї країни, де вони хочуть подавати цю заяву.

На практиці, Франція дуже мало чим виграє від цієї домовленості, бо з боку Британії на французьку територію потрапляє практично нікчемна кількість біженців.

Велика Британія, з іншого боку, отримує від цієї домовленості надзвичайно велику користь.

Всі мігранти, які на даний час мешкають на території табору Джунглі 2, який розташований біля портового французького міста, Калей, намагаються потрапити на британську територію та подавати тут заяви на отримання статусу біженців.

У Внутрішніх Справах Британії (Home Office) з цього приводу кажуть: "... люди, яким потребують захисту від політичних переслідувань, повинні подавати заяву на отримання статусу азюлянтів у тій країні, у яку вони в'їхали.".

За словами пана Бертран, згідно з запропонованими правилами, якщо влада Сполученого Королівства відхилить чиюсь заяву про набуття статусу азюлянта, французька влада тоді у свою чергу матиме право депортувати цих осіб зі своєї території прямо на територію тих країн, з яких вони прибули і це допоможе вирішити проблему з табором Джунглі 2.

За останніми підрахунками, на даний час у Джунглях 2 мешкає приблизно 9 тисяч людей.

Майже щоночі ці люди відпрацьовують будь-які можливості перебратись на територію Сполученого Королівства.

Це створює надзвичайно важкі умови перетину кордону біля міста Калей. Навіть намагання зупинитись для заправки вашого автó не є безпечним.

У центральному уряді СК заявляють, що чинна система дуже гарно працює і що на даний час між двома країнами у цьому сенсі існують дуже теплі стосунки.

Згідно з чинними правилами Європейської Унії, відомими як Дублінська Конвенція (Dublin Regulation або Dublin Convention), люди, котрі шукають політичного притулку, мають подавати заяви про отримання статусу азюлянтів (біженців) у першій безпечній країні їх маршруту.

Під час подачі заяви на отримання статусу біженця беруться відбитки пальців обидвох рук, котрі заносяться у спільну базу даних конвенції. Це означає, що одна й та особа не може повторно звертатись за статусом біженця у ще одній країні, яка належить до Дублінської Конвенції.

До складу країн Дублінської Конвенції належать всі країни ЄС плюс Швейцарія, Норвегія та Ісландія.

Від ідеї пана Бертран у більшості британських політиків по їх шкірі починають шалено ганяти мурашки.

Якщо зважити на чинні анти-мігрантські настрої британців і в особливості англійців, то ця ідея може дуже швидко завершити будь-чию політичну кар'єру.

Мабуть саме тому, більшість британських політиків вже встигли публічно заявити, що британський паспортний контроль має проводитись на території Франції.

З іншого боку, багато мігрантів, котрі мешкають у Джунглях 2, скаржаться на те, що умови їх життя у цьому таборі "не добрі" і кажуть, що намагатимуться потрапити на територію СК при першій можливості.

Сам пан Бертран, як президент одного регіону, звичайно ж, не може змінити правила ЄС.

Проте, цю ідею дуже палко підтримують багато кандидатів на посаду майбутнього президента Франції, серед яких також добре відомий колишній французький президент, пан Николя Саркозі (або Ніколя Саркозі), який хоче у наступному році знову стати президентом Франції.

Президентська кампанія у Франції на даний час вже майже у повному розпалі.

За повідомленням БіБіСі, чинна Секретарка Внутрішніх Справ (Home Office Secretary), пані Амбер Рад, на цьому тижні має відвідати Париж, де має на меті провести консультації з французькою владою, які стосуватимуться домовленості у питанні перетину кордону між Францією та СК.

На початку цього місяця, місцеві ради СК заявили, що вони також мають мати право приймати участь в оцінюваннях потреб самотніх дітей мігрантів, які на даний час мешкають у таборі біля Калей, ще до того, як їх перевозитимуть на територію СК.

На даний час, у СК мешкає приблизно 4 тисячі самотніх дітей, які мають статус біженців. Відповідальність за догляд та опікунство над ними лежить на місцевих радах.


Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-37211267Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju