Перелік новин     Середа, 31 серпня 2016 - 20:03

Теріза Мей ☀ Для Брекзит слово парламенту не потрібно

Теріза Мей ☀ Для Брекзит слово парламенту не потрібно

Сьогодні у позастоличній резиденцій британського прем'єр-міністра, під назвою «Чекерз» (Chequers), відбулось перше засідання центрального уряду Великої Британії після літніх канікул, де у першочерговому порядку розглядались питання, пов'язані з Брекзит.Після засідання, центральний уряд оприлюднив заяву, у якій йдеться про те, що ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди буде відбуватись без необхідності будь-якого додаткового затвердження у парламенті.

У заяві також йдеться про те, що під час засідання міністри домовились про те, що у перемовинах про умови виходу зі складу ЄС, Британія має виторгувати для себе "унікально вигідні" відносини з Європейською Унією.

Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, сказала своїм міністрам, що вони мають зосереджувати велику увагу на "можливостях", які отримає Британія після того, як вийде зі складу ЄС.

Вона також сказала, що СК не залишатиметься частиною ЄС "по принципу задніх дверей", тобто не буде такого, коли уряд заявлятиме про те, що Британія вже вийшла з ЄС, але на практиці все залишатиметься, як було раніше.

Пані Мей повідомила, що у цьому році не відбудеться ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто не буде розпочато процес виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Початок наступного року є найближчим терміном, коли ми можемо очікувати ініціювання Статті 50.

Пані Мей зокрема заявила: "Ми розглядатимемо наступні кроки, які маємо зробити і також вивчатимемо всі можливості, які на даний час є для нас відчинені, аби ми змогли отримати для себе максимально вигідні умови від тієї позиції, яку на даний час має Британія у світі.
Ми маємо подати нашим людям чіткий сигнал, що ми налаштовані зробити величезний успіх з Брекзиту.
Це означає, що другого референдуму у питанні Брекзит не буде і не буде жодних намагань залишатись частиною ЄС "через задні двері".".

Речник британського уряду, після зустрічі у Чекерз, заявив: "На зустрічі було погоджено, що члени Палати Громад не матимуть права голосування щодо ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди.
Було погоджено, що Британія не розглядатиме стандартної моделі майбутніх стосунків з ЄС, а натомість домовлятиметься по кожному пунктові окремо.
Це означає, що ми залишаємо за собою право контролювати кількість європейців, котрі намагатимуться в'їхати на британську територію.
Ми також хочемо мати позитивні стосунки з тими країнами, котрі хочуть з нами торгувати.

Разом з цим, колишній секретар закордонних справ центрального уряду, пан Hugo Swire, каже, що це є "помилковою лінією" уряду.

У інтерв'ю БіБіСі він сказав: "До тих пір, поки ми не матимемо чіткої уяви про те, чого ми самі насправді хочемо, нам варто бути надзвичайно обережними у питанні початку перемовин про вихід з ЄС.".

Вельми багато старших членів консервативної партії, серед яких чимало євроскептиків, вже встигли застерегти прем'єр-міністра про те, що не мають жодних намірів погоджуватись на "безпідставне затягування" процесу виходу Британії зі складу ЄС і закликають пані Терізу Мей розпочати перемовини по Брекзит якомога раніше.

Багато з них закликають до того, аби спочатку завершити вихід Британії зі складу ЄС, а вже потім починати перемовини про торгові стосунки.

Журналісти БіБіСі, які посилаються на власні джерела в уряді, також повідомляють про те, що старші члени Торі, пан Johnson, пан Fox та пан Davis, які були палкими агітаторами за Брекзит, на даний час мають вельми значні розбіжності щодо майбутніх стосунків Британії з Європейською Унією.

Лейбористи, зі свого боку, закликають урядовців оприлюднити результати того, що вже було зроблено у плані підготовки до майбутніх перемовин з ЄС, бо, за їх словами, на даний час, все що має уряд - це тільки "натяки та підморгування", але не має жодних реальних планів та пропозицій.

Заміська резиденція британського прем'єр-міністра, яка має назву «Chequers» [Чекерз] є великою окремою будівлею (mansion), яку було збудовано у шістнадцятому сторіччі.

Маєток Чекерз розташований приблизно 60 км на північний захід від Лондона.

У цьому маєтку дуже часто відбуваються прийоми високо-шанованих закордонних гостей і особливо для того аби справити на них велике враження.


На цю тему також читайте:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-37219143Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju