Перелік новин     Вівторок, 13 вересня 2016 - 08:11

У Британії найбільша класова нерівність серед всіх розвинених країн

У Британії найбільша класова нерівність серед всіх розвинених країн

У Сполученому Королівстві 1% найбагатших людей тримають у своїх руках у 20 разів більше багатства ніж 20% найбідніших британців разом взятих.Про це йдеться у звіті доброчинної організації Oxfam, де зазначається. що британське суспільство вийшло на перше місце за соціальною нерівністю серед всіх розвинених країн світу.

За словами речників організації, саме цей фактор був одним з головних факторів, котрі призвели до того, що більшість британців на минулому референдумі голосували за Брекзит.

Аналіз Oxfam прийшов до висновку, що приблизно 634 тисячі найзаможніших британців володіють у 20 разів більшим багатством ніж 13 мільйонів найбідніших британців.

Оксфам закликає нового Прем'єр-міністра Великої Британії, пані Терізу Мей, зачинити все більшу прогалину між тими, що "мають" та тими, що "не мають".

У підготовці звіту, аналітики Оксфам використовували дані банку Credit Suisse, які показали, що найбагатші 10% населення СК мають у своєму володінні більше ніж половину всього багатства Сполученого Королівства, а найбагатший один відсоток володіє майже чверткою багатства всього Сполученого Королівства.

Найбідніші 20% населення СК мають у своєму володінні тільки 0.8% багатства країни.

Аналітики Оксфам стверджують, що така жахлива нерівність у британському суспільстві створює тотальну апатію серед більшості його представників і відбиває у людей будь-яке бажання брати активну участь у політичному та економічному житті країни.

У своєму першому виступі, пані Теріза Мей пообіцяла, що намагатиметься "викорінити все більшу нерівність у країні".

Проте, останні натяки членів її кабінету на повернення до збільшення кількості елітних державних шкіл граматики (Grammar Schools), які є виборними та навпаки, ще більше поглиблюють щілину між багатшими та біднішими, вказують, на те, що наразі то тільки слова.

За останніми даними, більшість босів компаній, котрі входять до переліку FTSE 100, отримують зарплату, яка у 183 рази перевищує зарплату середнього працівника з повним робочим днем у тій самій компанії.

За даними британського видання Індепендент, бос однієї з провідних британських компаній рекламної індустрії під назвою «WPP», Сер Martin Sorrell, за 2014 рік отримав понад 42 мільйони фунтів.

Упродовж останніх місяців, багато провідних політиків закликають уряд встановити максимальну різницю в оплаті праці на державних та приватних підприємствах у співвідношенні 20 до 1, тобто якщо найбільш оплачуваний працівник на підприємстві отримує 20 тисяч фунтів, то найменш оплачуваний працівник на тому ж підприємстві не зможе отримувати менше ніж одну тисячу.

В уряді, зі свого боку, визнають існування проблеми нерівності і кажуть, що запровадження Національної Прожиткової Зарплати у розмірі 7.20 фунтів на годину та поступове збільшення її до 9.00 на годину до 2020 року, є одним за заходів для подолання цієї нерівності.


Подібні статті
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-37341095Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju