Перелік новин     Неділя, 02 жовтня 2016 - 09:00

Tesco платить мийникам машин тільки половину мінімальної зарплати

Tesco платить мийникам машин тільки половину мінімальної зарплати

На одній з ручних мийок машин, яка розташована на території супермаркету мережі Теско, було виявлено незареєстрованих румунських працівників та громадян інших країн, яким платили тільки половину від чинної національної мінімальної зарплати.Даний супермаркет розташовано на околиці містечка Congleton, що у графстві Cheshire, яке розташоване на північному заході Англії.

Сама мийка належить компанії під назвою «Waves Car Wash», яка загалом має приблизно 180 подібних мийок, котрі через контракт, як франчайзери, оперують на території супермаркетів Теско.

За подібною схемою на території Британії зайнято приблизно тисячу працівників.

Франчайз чи франчайзинг є формою співпраці між незалежними компаніями або особами, в рамках якої одна компанія, що володіє успішним бізнесом чи відомою торговою маркою, дозволяє іншій особі чи компанії (тобто франчайзерові) використовувати бізнес на певних умовах.

Речники компанії Waves Car Wash повідомили, що даний франчайз зачинили ще у червні цього року, після того, як поліція виявила, що люди, які там працювали, отримували тільки £3.63 на годину, що складає тільки половину від мінімальної зарплати, яка на даний час, на території СК, складає £7.20 на годину.

Переважна більшість працівників на цих мийках є громадянами Румунії, котрі за звичай, не є на обліку у внутрішніх справах (Home Office), як працівники.

Один з речників компанії Теско заявив, що "задоволений тим, що компанія вдалась до негайних дій та зупинила роботу мийок, котрі порушують законодавство".

У Теско також кажуть, що намагаються спонукати всіх своїх підрядників проводити повну перевірку своїх працівників та умов їх праці.

Поліція проводила перевірку дотримання трудового законодавства на окремих об'єктах під час зйомки журналістами БіБіСі програми «BBC Inside out», яка кладе собі за мету виявлення сучасних форм рабства на території Великої Британії.

Також, у сусідньому місті Northwich, було виявлено ще одного власника подібної мийки машин, якого пізніше було оштрафовано на 30 тисяч фунтів, коли виявилось, що він наймав три особи, котрі були зареєстровані, як біженці і не мали дозволу працювати. Зарплата, яку він їм платив, була ще меншою, проте цифру не оприлюднюють.

Згідно з чинним британським законодавством, біженці (азюлянти) не мають права працювати до тих пір поки не буде прийнято рішення по їх заяві на отримання статусу біженця (asylum seeker).

У Поліції Чешиа також повідомили, що наразі не проводитимуть кримінальних розслідувань у цих двох справах через те, що самі працівники відмовляються подавати заяви та виступати, як жертви злочинів.

Речники внутрішніх справ обіцяють, що на подібних експлуататорів чекають жорсткі покарання.


Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-37499241Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju